Továrna na superb se rozjela

Mladoboleslavská automobilka Škoda v pondělí tohoto týdne slavnostně otevřela modernizovaný závod v Kvasinách na Rychnovsku, z něhož bude vyjíždět 150 luxusních modelů Superb denně.
Továrna na superb se rozjela

Díky šestimiliardové investici, za niž vyrostla nová svařovna, lakovna a montážní hala, se závod v Kvasinách stal nejmodernějším provozem v Královéhradeckém kraji. V současné době v továrně pracuje asi 1400 lidí, do léta se má jejich počet ještě zvýšit o dalších více než 400 pracovníků.

Klepněte pro větší obrázek

Závod Škody v Kvasinách má dlouholetou tradici – díly na automobily se zde vyráběly už v roce 1934, v letech 1947 až 1949 zde Škoda dokonce určitý čas vyráběla i luxusní vůz Superb, od něhož si „vypůjčila“ jméno pro současnou novinku. Vyráběly se zde ovšem i Škody Octavia Combi, sportovní Š 110 R Coupé, Š 120 Garde, Š 130 Rapid a v posledním období od vstupu Volkswagenu v roce 1991 užitkové vozy řady Favorit a Felicia v provedení Pickup.

Klepněte pro větší obrázek

Letos se v Kvasinách vyrobí přes 20 tisíc superbů, cílová kapacita v dalších letech je 35 tisíc automobilů. Škoda a potažmo celý koncern si od superbu hodně slibuje. Šéf značky Kulhánek v úvodním projevu mimo jiné řekl: „Nový závod postavený za 14 měsíců a produkující první vozy Superb od října 2001 je milníkem a velkou výzvou v dalším vývoji značky Škoda. Věřím, že Škoda Superb napomůže dokončit přeměnu naší automobilky opět ve značku s nejvyšší hodnotou a prestiží.“ Snad to tak bude. Superb před pár dny zamířil na první klíčové trhy. Počátkem března byla limuzína oficiálně uvedena na švýcarském trhu, na konci třetího měsíce i v Německu. Dva týdny po uvedení bylo ve Švýcarsku podle Škody prodáno už 66 superbů.

Klepněte pro větší obrázekPřidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků