Továrna na superb se rozjela

Mladoboleslavská automobilka Škoda v pondělí tohoto týdne slavnostně otevřela modernizovaný závod v Kvasinách na Rychnovsku, z něhož bude vyjíždět 150 luxusních modelů Superb denně.
Továrna na superb se rozjela

Díky šestimiliardové investici, za niž vyrostla nová svařovna, lakovna a montážní hala, se závod v Kvasinách stal nejmodernějším provozem v Královéhradeckém kraji. V současné době v továrně pracuje asi 1400 lidí, do léta se má jejich počet ještě zvýšit o dalších více než 400 pracovníků.

Klepněte pro větší obrázek

Závod Škody v Kvasinách má dlouholetou tradici – díly na automobily se zde vyráběly už v roce 1934, v letech 1947 až 1949 zde Škoda dokonce určitý čas vyráběla i luxusní vůz Superb, od něhož si „vypůjčila“ jméno pro současnou novinku. Vyráběly se zde ovšem i Škody Octavia Combi, sportovní Š 110 R Coupé, Š 120 Garde, Š 130 Rapid a v posledním období od vstupu Volkswagenu v roce 1991 užitkové vozy řady Favorit a Felicia v provedení Pickup.

Klepněte pro větší obrázek

Letos se v Kvasinách vyrobí přes 20 tisíc superbů, cílová kapacita v dalších letech je 35 tisíc automobilů. Škoda a potažmo celý koncern si od superbu hodně slibuje. Šéf značky Kulhánek v úvodním projevu mimo jiné řekl: „Nový závod postavený za 14 měsíců a produkující první vozy Superb od října 2001 je milníkem a velkou výzvou v dalším vývoji značky Škoda. Věřím, že Škoda Superb napomůže dokončit přeměnu naší automobilky opět ve značku s nejvyšší hodnotou a prestiží.“ Snad to tak bude. Superb před pár dny zamířil na první klíčové trhy. Počátkem března byla limuzína oficiálně uvedena na švýcarském trhu, na konci třetího měsíce i v Německu. Dva týdny po uvedení bylo ve Švýcarsku podle Škody prodáno už 66 superbů.

Klepněte pro větší obrázekPřidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků