Továrna na superb se rozjela

Mladoboleslavská automobilka Škoda v pondělí tohoto týdne slavnostně otevřela modernizovaný závod v Kvasinách na Rychnovsku, z něhož bude vyjíždět 150 luxusních modelů Superb denně.
Továrna na superb se rozjela

Díky šestimiliardové investici, za niž vyrostla nová svařovna, lakovna a montážní hala, se závod v Kvasinách stal nejmodernějším provozem v Královéhradeckém kraji. V současné době v továrně pracuje asi 1400 lidí, do léta se má jejich počet ještě zvýšit o dalších více než 400 pracovníků.

Klepněte pro větší obrázek

Závod Škody v Kvasinách má dlouholetou tradici – díly na automobily se zde vyráběly už v roce 1934, v letech 1947 až 1949 zde Škoda dokonce určitý čas vyráběla i luxusní vůz Superb, od něhož si „vypůjčila“ jméno pro současnou novinku. Vyráběly se zde ovšem i Škody Octavia Combi, sportovní Š 110 R Coupé, Š 120 Garde, Š 130 Rapid a v posledním období od vstupu Volkswagenu v roce 1991 užitkové vozy řady Favorit a Felicia v provedení Pickup.

Klepněte pro větší obrázek

Letos se v Kvasinách vyrobí přes 20 tisíc superbů, cílová kapacita v dalších letech je 35 tisíc automobilů. Škoda a potažmo celý koncern si od superbu hodně slibuje. Šéf značky Kulhánek v úvodním projevu mimo jiné řekl: „Nový závod postavený za 14 měsíců a produkující první vozy Superb od října 2001 je milníkem a velkou výzvou v dalším vývoji značky Škoda. Věřím, že Škoda Superb napomůže dokončit přeměnu naší automobilky opět ve značku s nejvyšší hodnotou a prestiží.“ Snad to tak bude. Superb před pár dny zamířil na první klíčové trhy. Počátkem března byla limuzína oficiálně uvedena na švýcarském trhu, na konci třetího měsíce i v Německu. Dva týdny po uvedení bylo ve Švýcarsku podle Škody prodáno už 66 superbů.

Klepněte pro větší obrázekPřidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků