Toto monstrum je restomod po americku. Camaro z roku 1969 dostalo motor 8.5 V8

Přestavba starých aut na nová je oblíbená i u amerických krasavců. Podívejte se na opravdu detailně udělaný Chevrolet Camaro z roku 1969.

Prodejce Marshall Goldman v americkém Ohiu nabízí k prodeji velmi unikátní Chevrolet Camaro. Amerického svalovce z roku 1969 koupíte v dobrém stavu okolo milionu korun, tento však stojí více než šestinásobek. Jedná se totiž o do detailu vyšperkovaný restomod, na kterém se strávilo 3200 hodin tvrdé práce.

Volvo P1800 Cyan je špičkový restomod. Srdce má od profíků z motorsportu

Volvo P1800 Cyan je špičkový restomod. Srdce má od profíků z motorsportu

Vůz vznikl podobně jako vozy od kalifornského Singeru, který staví klasické modely Porsche nabité moderní technikou. Jde tedy také o zcela nové auto, které zatím najelo pouze 46 kilometrů a majitel si tak musí teprve zajet motor. Právě pod kapotou je vůz nejzajímavější, najdete tu totiž osmiválec o objemu 8,5 litru.

Výkon je ale bohužel neznámý, takže vás nemůžeme zahltit čísly, i když budou zcela určitě hodně zajímavá. Spárovaný je s automatickou převodovkou Turbo 400. O reprodukci motoru se starají dvě výfukové koncovky decentně skryté v zadním nárazníku. Stejně decentní je pak i interiér, kde nenajdete žádné rozmařilosti.

Toto čarokrásné Ferrari 250 SWB Revival stojí přes milion dolarů. Přesto je za pakatel

Toto čarokrásné Ferrari 250 SWB Revival stojí přes milion dolarů. Přesto je za pakatel

Palubní deska je zcela nově udělaná a její provedení je minimalistické. Místo implementování infotainmentu se tvůrci spolehli na odnímatelný Apple iPad, přes který můžete ovládat nové funkce. Třeba automatickou klimatizaci či výkonný audiosystém.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

TEST Audi Q5 Sportback 40 TDI quattro: Stylu hodně, válců málo? Ne tak docela

Audi Q5 SB 40 TDI quattro

Stylovější souputník klasické Q5 útočí na city, ale použitelnost bere smrtelně vážně. Kompromisů má opravdu málo.

17.  10.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
Nový VW Golf R Variant je pořád božsky všestranný a je s ním sranda. I na dráze!

VW Golf R Variant

Novou generaci Volkswagenu Golf R Variant jste si mohli prohlédnout už na konci prázdnin na výstavě Světa motorů Auta na náplavce. My jsme se však poprvé svezli až o měsíc později v Německu a dalo nám to víc, než jsme si vůbec dokázali představit.

15.  10.  2021 | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST SsangYong Musso Grand Premium 2.2 e-XDI: Fachman za cenu brigádníka

SsangYong Musso Grand

Korejský pick-up prošel omlazením, které poznáte na první pohled. Pod novou tváří se toho ale moc nezměnilo. Stačí to k udržení kroku s ostatními?

14.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky