Toto je pravděpodobně nejluxusnější Renault Kangoo. Salonek na kolech nadchne sportovce i hipíky

Na přehlídku IAA Transportation v Hannoveru si francouzská značka připravila showcar prošpikovaný ekologií.

Vloni se Renault pochlubil konceptem Hippie Caviar Hotel na bázi Traficu, osazeného obytným interiérem v eko stylu a s designem luxusního salonku. Letos na něj hodlá navázat vozidlem v podobném stylu, akorát v menší kategorii.

Říkají mu Hippie Caviar Motel a jako základ mu posloužilo elektrické Kangoo s 90kW (122k) elektromotorem a baterií o kapacitě 45 kWh. S ním může moderní dobrodruh ujet až 285 km a dobít 170 kilometrů dojezdu za třicet minut.

Uvnitř najdete rozkládací lůžko, úložné prostory na sportovní vybavení a recyklované materiály typu korku a starých pneumatik, z nichž jsou vyrobeny podlaha, police a další prvky. Vzdušnost poskytne velká panoramatická střecha, skrze níž může posádka obdivovat nosič lyží.

Více podrobností zjistíme po oficiální premiéře na akci IAA Transportation. Jakožto veřejnost tam můžete zavítat od 20. do 25. září.

Renault

Francouzská automobilka Renault byla založena třemi bratry v roce 1899. Renault byl až do roku 1996 státní automobilka a i dnes francouzská vláda kontroluje část společnosti.

Renault Scénic • Renault Clio • Renault Zoe • Renault Captur • Renault Megane • Renault Grand Scenic • Renault Kadjar

Diskuze (4) Další článek: Co kdyby nebyla pravidla? Mercedes pustil AMG GT3 ze řetězu, závodních aut bez zábran vznikne jen pět

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,