Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Novinka od Fordu se již brzy objeví na obrazovkách všech telefonů po celém světě.

Včera se objevila upoutávka na zcela nový model od amerického Fordu. Pod plachtou se skrýval pickup menších rozměrů a vzbudil velkou pozornost. Nebylo známo žádné jméno a vědělo se pouze to, že v produkci bude na začátku příštího roku. Některý už si začali mnout ruce na nové Bronco.

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Všechny spekulace však byly mylné. S novým Fordem totiž nemůžete jezdit, ale za to je zdarma - je to totiž emodži. Automobilka slaví světový den těchto znaků v textu a představuje svůj doopravdy nejmenší model, který brzy najdete na obrazovkách telefonů a počítačů.

I když se to zdá, jako pixelová malichernost, šlo o velmi dlouhý a náročný proces. Emodži totiž musela schválit nezisková organizace Unicode Consortium, která je zodpovědná na všechny znaky, které najdete ve svém telefonu. 

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Ani vývoj toho, jak bude ikonka amerického náklaďáku vypadat nebyl vůbec jednoduchý. Ford si dlouho mapoval práci influencerů a sledoval trendy na sociálních sítích. Také bylo nutné, aby na první pohled každý poznal, že jde o Ford. Automobilka navíc věří, že jí to ještě více pomůže v celosvětové popularitě. Fiktivní vývoj „produktu“ si můžete prohlédnout ve vtipné upoutávce níže.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 102 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 23 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků