Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Novinka od Fordu se již brzy objeví na obrazovkách všech telefonů po celém světě.

Včera se objevila upoutávka na zcela nový model od amerického Fordu. Pod plachtou se skrýval pickup menších rozměrů a vzbudil velkou pozornost. Nebylo známo žádné jméno a vědělo se pouze to, že v produkci bude na začátku příštího roku. Některý už si začali mnout ruce na nové Bronco.

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Všechny spekulace však byly mylné. S novým Fordem totiž nemůžete jezdit, ale za to je zdarma - je to totiž emodži. Automobilka slaví světový den těchto znaků v textu a představuje svůj doopravdy nejmenší model, který brzy najdete na obrazovkách telefonů a počítačů.

I když se to zdá, jako pixelová malichernost, šlo o velmi dlouhý a náročný proces. Emodži totiž musela schválit nezisková organizace Unicode Consortium, která je zodpovědná na všechny znaky, které najdete ve svém telefonu. 

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Ani vývoj toho, jak bude ikonka amerického náklaďáku vypadat nebyl vůbec jednoduchý. Ford si dlouho mapoval práci influencerů a sledoval trendy na sociálních sítích. Také bylo nutné, aby na první pohled každý poznal, že jde o Ford. Automobilka navíc věří, že jí to ještě více pomůže v celosvětové popularitě. Fiktivní vývoj „produktu“ si můžete prohlédnout ve vtipné upoutávce níže.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků