Toto je nový Ford pick-up. Nejezdí, ale i tak o něm bude vědět celý svět

Novinka od Fordu se již brzy objeví na obrazovkách všech telefonů po celém světě.

Včera se objevila upoutávka na zcela nový model od amerického Fordu. Pod plachtou se skrýval pickup menších rozměrů a vzbudil velkou pozornost. Nebylo známo žádné jméno a vědělo se pouze to, že v produkci bude na začátku příštího roku. Některý už si začali mnout ruce na nové Bronco.

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Nový Ford GT Mk II je striktně okruhovou hračkou. Má asi 700 koní a tučnou cenu

Všechny spekulace však byly mylné. S novým Fordem totiž nemůžete jezdit, ale za to je zdarma - je to totiž emodži. Automobilka slaví světový den těchto znaků v textu a představuje svůj doopravdy nejmenší model, který brzy najdete na obrazovkách telefonů a počítačů.

I když se to zdá, jako pixelová malichernost, šlo o velmi dlouhý a náročný proces. Emodži totiž musela schválit nezisková organizace Unicode Consortium, která je zodpovědná na všechny znaky, které najdete ve svém telefonu. 

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Dostane nový Ford Bronco odnímatelné dveře? Patentové nákresy tomu nasvědčují

Ani vývoj toho, jak bude ikonka amerického náklaďáku vypadat nebyl vůbec jednoduchý. Ford si dlouho mapoval práci influencerů a sledoval trendy na sociálních sítích. Také bylo nutné, aby na první pohled každý poznal, že jde o Ford. Automobilka navíc věří, že jí to ještě více pomůže v celosvětové popularitě. Fiktivní vývoj „produktu“ si můžete prohlédnout ve vtipné upoutávce níže.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků