Kia

Toto je nová Kia Niro. Bere si inspiraci v konceptu HabaNiro, rozsvítí si ve čtvrtek

Místo faceliftu rovnou nová generace. Kia Niro podle všeho zůstane u obou verzí pohonu.

Crossover Kia Niro je na trhu od roku 2016. Mnozí tak očekávali, že si projde omlazením, místo toho se však dočkáme zcela nové generace, která debutuje již tento čtvrtek na korejském autosalonu. Automobilka připomíná premiéru čtyřmi fotografiemi, které toho ale pochopitelně moc neprozrazují.

Vzhledově si bude novinka brát hodně z designového konceptu HabaNiro z roku 2019, který překvapil výklopnými dveřmi a velmi futuristickým interiérem. Styl otevírání dveří a displej přes celou palubní desku ale nové Niro samozřejmě mít nebude. Na prvních fotkách ale vidíme třeba sdružený infotainment s digitálním přístrojovým štítem.

Kia Niro byla postavena jako auto pro spalovací i elektrické motory. Stejné by to mělo být i u novinky. S největší pravděpodobností se tak dočkáme hybridní i elektrické varianty, tak jak tomu bylo doposud. Kia dál zmiňuje, že vůz bude k mání s dvoubarevnou karoserií.

Na další oficiální informace si ale počkáme až do čtvrtka, konkrétně do 3:30 ráno. Aktuální Kia Niro se prodává za cenu 679.980 Kč s hybridním motorem. Plug-in hybrid je za 959.980 Kč a za elektromobil dáte nejméně 1.099.980 Kč (výkon 100 kW a 39,2 kWh baterie).

Kia

Nejstarší korejská automobilka Kia byla založena v roce 1944, automobily začala ale vyrábět až v roce 1974. Do společnosti po jejím bankrotu vstoupil v roce 1998 Hyundai.

Automobilka své vozy vyrábí i v továrnách v Česku a na Slovensku, mimo jiné i Kia Ceed.

Kia Picanto • Kia Rio •​ Kia Ceed •​ Kia Sportage •​ Kia Sorento •​ Kia Stonic •​ Kia e-Soul •​ Kia Niro

Váš názor Další článek: Nové Ferrari Daytona SP3 oficiálně: Další limitka kašle na hybridy i aktivní aero

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,