Toto je nejrychlejší obrněné auto světa: Upravené Audi RS7 zvládne až 325 km/h

Pocit nevídaného bezpečí, ale bez kompromisu na straně dynamických schopností. Americká společnost AddArmor představuje asi nejrychlejší volbu na trhu obrněných vozidel.

Nejde pouze o ochranu posádky uvnitř, ale také o nutnost nebezpečnou situaci opustit, jak nejrychleji to jen půjde. Američané z AddArmor se rozhodli vzít koncept obrněných vozidel pro významnou klientelu z trochu jiného pohledu a představují podle nich nejrychlejší obrněné auto světa. Jako základ totiž použili upravené Audi RS7.

Již v základu pohodlný a rychlý čtyřdveřový model byl totiž před zásahem AddArmoru ještě vylepšen tuningovou firmou APR, která Audi RS7 osadila svým paketem APR Plus Stage II, zvyšující výkon čtyřlitrového dvakrát přeplňovaného osmiválce na celkem 567 kW (771 koní) a 1085 N.m točivého momentu.

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Zatímco ovšem většina obrněných vozidel trpí nadváhou a zhoršenou dynamikou, tato negativa se AddArmor snažil co nejvíce potlačit. Do zajištění bezpečí posádky se proto společnost vrhla chytře a ve výsledku zvládá neprůstřelné RS7 zrychlit z nuly na 100 km/h za přibližně 3 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h.

Hmotnost se totiž šetřila, kde jen bylo možné. Namísto klasicky používané balistické oceli pro karoserii se využila ochrana polykarbonátem, který má být 10krát silnější a přesto vážit o 60 % méně. Standardní zasklení je poté nahrazeno vrstvenými okny v kombinaci polykarbonátu a balistického skla. Odolnost evropské úrovně B4 tak zvýšila hmotnost vozu jen o přibližně 91 kg.

Nové Audi S8 oficiálně: Mild-hybridní V8 kombinuje s chytrým podvozkem

Nové Audi S8 oficiálně: Mild-hybridní V8 kombinuje s chytrým podvozkem

O pojízdný atomový kryt tedy nejde a posádka má být chráněna především proti útoku malými střelnými zbraněmi s náboji o maximální ráži .44 Magnum. Proti útočníkům je však v RS7 připraven i systém rozprášení pepřového spreje, kouřové clony a nechybí i kliky dveří s funkcí taseru. Auto je také vybaveno výkonnějšími světlomety, majáky, houkačkou, run-flat pneumatikami, systémem pro detekci min/náloží, nočním viděním s rozsahem 360 stupňů a kyslíkovými maskami pro případ chemického útoku.

Mimo jiné byla vyztužená příď vozu k případnému proražení překážek v cestě a v kufru najdete držáky na zbraně. V nejhorším případě je součástí vozu i GPS tracker s možnost rychlého přivolání pomoci stisknutím tlačítka S.O.S. Na kolik obrněné Audi RS7 vyjde? Cenovky startují na částce 205.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 4,7 milionu korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků