Toto je nejrychlejší obrněné auto světa: Upravené Audi RS7 zvládne až 325 km/h

Pocit nevídaného bezpečí, ale bez kompromisu na straně dynamických schopností. Americká společnost AddArmor představuje asi nejrychlejší volbu na trhu obrněných vozidel.

Nejde pouze o ochranu posádky uvnitř, ale také o nutnost nebezpečnou situaci opustit, jak nejrychleji to jen půjde. Američané z AddArmor se rozhodli vzít koncept obrněných vozidel pro významnou klientelu z trochu jiného pohledu a představují podle nich nejrychlejší obrněné auto světa. Jako základ totiž použili upravené Audi RS7.

Již v základu pohodlný a rychlý čtyřdveřový model byl totiž před zásahem AddArmoru ještě vylepšen tuningovou firmou APR, která Audi RS7 osadila svým paketem APR Plus Stage II, zvyšující výkon čtyřlitrového dvakrát přeplňovaného osmiválce na celkem 567 kW (771 koní) a 1085 N.m točivého momentu.

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Na první pohled obyčejné Volvo XC90. Vlivným lidem se ale bude zamlouvat

Zatímco ovšem většina obrněných vozidel trpí nadváhou a zhoršenou dynamikou, tato negativa se AddArmor snažil co nejvíce potlačit. Do zajištění bezpečí posádky se proto společnost vrhla chytře a ve výsledku zvládá neprůstřelné RS7 zrychlit z nuly na 100 km/h za přibližně 3 vteřiny a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h.

Hmotnost se totiž šetřila, kde jen bylo možné. Namísto klasicky používané balistické oceli pro karoserii se využila ochrana polykarbonátem, který má být 10krát silnější a přesto vážit o 60 % méně. Standardní zasklení je poté nahrazeno vrstvenými okny v kombinaci polykarbonátu a balistického skla. Odolnost evropské úrovně B4 tak zvýšila hmotnost vozu jen o přibližně 91 kg.

Nové Audi S8 oficiálně: Mild-hybridní V8 kombinuje s chytrým podvozkem

Nové Audi S8 oficiálně: Mild-hybridní V8 kombinuje s chytrým podvozkem

O pojízdný atomový kryt tedy nejde a posádka má být chráněna především proti útoku malými střelnými zbraněmi s náboji o maximální ráži .44 Magnum. Proti útočníkům je však v RS7 připraven i systém rozprášení pepřového spreje, kouřové clony a nechybí i kliky dveří s funkcí taseru. Auto je také vybaveno výkonnějšími světlomety, majáky, houkačkou, run-flat pneumatikami, systémem pro detekci min/náloží, nočním viděním s rozsahem 360 stupňů a kyslíkovými maskami pro případ chemického útoku.

Mimo jiné byla vyztužená příď vozu k případnému proražení překážek v cestě a v kufru najdete držáky na zbraně. V nejhorším případě je součástí vozu i GPS tracker s možnost rychlého přivolání pomoci stisknutím tlačítka S.O.S. Na kolik obrněné Audi RS7 vyjde? Cenovky startují na částce 205.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 4,7 milionu korun.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

včera | Jan Mička | 109 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků