Toto je kempovací speciál pro vozíčkáře. Snadno nastoupí a na vše dosáhnou

Vůz na bázi dodávky RAM Promaster byl vyvinut tak, aby poskytl pohodlí paraplegikům. Pojďme se podívat na jeho speciální výbavu.

Americká společnost Winnebago svůj speciál Roam U59RA postavila na bázi RAMu Promaster, což je překabátěný Fiat Ducato pro trh za velikou louží. Vozíčkáři se do něj pohodlně dostanou díky dálkově ovládané rampě Braun UVL.

Uvnitř najdou skříňky a schránky, do kterých z vozíku snadno dosáhnou – to samé platí i o dřezu, lednici, mikrovlnné troubě a indukčním vařiči. Maximální pohodlí mohou čekat i při používání sklopného gauče, který je ovládán elektricky skrze tlačítko.

Potřebám paraplegiků je přizpůsobena také koupelna se sprchou a toaletou. Při jízdě vozíčkáři nemusí vysedat z vozíku, uvnitř se nachází pouta, kterými jej mohou připevnit k podlaze. Za příplatek je možné získat střešní spací prostor a televizi o úhlopříčce 24 palců. Cena modelu Roam U59RA nebyla zatím oznámena.

Fiat

Fiat (zkratka z Fabbrica Italiana Automobili Torino) je největší italská automobilka. Byla založená v roce 1899 a vyráběla také motory, vojenská auta nebo letadla. Fiat v roce 2009 uzavřel partnerství s americkým Chryslerem, od roku 2021 spadá do skupiny Stellantis.

Fiat 500 • Fiat 124 Spider • Fiat Panda •  Fiat PuntoFiat Tipo • Fiat 500L • Fiat 500X • Fiat 500C

Váš názor Další článek: Nová Škoda Superb může vypadat takto. Čtvrtá generace už jezdí v maskování

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,