Top Gear si nechal přestavět Peugeot 3008 na off-road. Zvládl dobrodružství ve Vietnamu

SUV 3008 byste asi nepovažovali za ideální volbu pro dobrodružství na Ho Či Minově stezce, samotný Peugeot by však mohl nesouhlasit.

Nejde sice o žádný pravověrný off-road, určitý terénní šmrnc však tento koncept Peugeotu 3008 neskryje. Ve spolupráci s magazínem Top Gear se francouzská značka rozhodla vytvořit jedinečnou verzi oblíbeného SUV, která se nezalekne trochu drsnějšího zacházení a přesněji cesty po severní části známé Ho Či Minovy stezky ve Vietnamu.

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Koncept byl vytvořený čistě pro cestopisný článek Top Gear magazínu. Automobilka tedy nepočítá s uvedením podobné verze 3008 do produkce. Každopádně ale ukazuje, že ani hrstka off-road příslušenství by se na jinak městském SUV neztratila.

Se základem ve výbavě GT Line, vybavené 1,6litrovým čtyřválcem, dostalo 3008 navíc především ochranné panely podvozku a terénní pneumatiky Cooper AT3 obuté na 17palcových plechových discích.

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Dále však přibyl rovněž dodatečný LED panel na střeše, který je součástí hliníkové zahrádky. Střecha vozu je mimochodem zajištěna pro rozložení střešního stanu ARB Simpson. Nakonec se pro kratší výlety po okolí objevil na zádi i držák na kolo.

„Tento jedinečný kousek je příkladným důkazem praktičnosti a terénních schopností našeho nejprodávanějšího SUV,“ okomentoval úspěšné projetí Ho Či Minovy stezky David Peel, vedoucí britského zastoupení automobilky Peugeot.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků