Top Gear si nechal přestavět Peugeot 3008 na off-road. Zvládl dobrodružství ve Vietnamu

SUV 3008 byste asi nepovažovali za ideální volbu pro dobrodružství na Ho Či Minově stezce, samotný Peugeot by však mohl nesouhlasit.

Nejde sice o žádný pravověrný off-road, určitý terénní šmrnc však tento koncept Peugeotu 3008 neskryje. Ve spolupráci s magazínem Top Gear se francouzská značka rozhodla vytvořit jedinečnou verzi oblíbeného SUV, která se nezalekne trochu drsnějšího zacházení a přesněji cesty po severní části známé Ho Či Minovy stezky ve Vietnamu.

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Koncept byl vytvořený čistě pro cestopisný článek Top Gear magazínu. Automobilka tedy nepočítá s uvedením podobné verze 3008 do produkce. Každopádně ale ukazuje, že ani hrstka off-road příslušenství by se na jinak městském SUV neztratila.

Se základem ve výbavě GT Line, vybavené 1,6litrovým čtyřválcem, dostalo 3008 navíc především ochranné panely podvozku a terénní pneumatiky Cooper AT3 obuté na 17palcových plechových discích.

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Dále však přibyl rovněž dodatečný LED panel na střeše, který je součástí hliníkové zahrádky. Střecha vozu je mimochodem zajištěna pro rozložení střešního stanu ARB Simpson. Nakonec se pro kratší výlety po okolí objevil na zádi i držák na kolo.

„Tento jedinečný kousek je příkladným důkazem praktičnosti a terénních schopností našeho nejprodávanějšího SUV,“ okomentoval úspěšné projetí Ho Či Minovy stezky David Peel, vedoucí britského zastoupení automobilky Peugeot.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků