Top Gear si nechal přestavět Peugeot 3008 na off-road. Zvládl dobrodružství ve Vietnamu

SUV 3008 byste asi nepovažovali za ideální volbu pro dobrodružství na Ho Či Minově stezce, samotný Peugeot by však mohl nesouhlasit.

Nejde sice o žádný pravověrný off-road, určitý terénní šmrnc však tento koncept Peugeotu 3008 neskryje. Ve spolupráci s magazínem Top Gear se francouzská značka rozhodla vytvořit jedinečnou verzi oblíbeného SUV, která se nezalekne trochu drsnějšího zacházení a přesněji cesty po severní části známé Ho Či Minovy stezky ve Vietnamu.

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Koncept byl vytvořený čistě pro cestopisný článek Top Gear magazínu. Automobilka tedy nepočítá s uvedením podobné verze 3008 do produkce. Každopádně ale ukazuje, že ani hrstka off-road příslušenství by se na jinak městském SUV neztratila.

Se základem ve výbavě GT Line, vybavené 1,6litrovým čtyřválcem, dostalo 3008 navíc především ochranné panely podvozku a terénní pneumatiky Cooper AT3 obuté na 17palcových plechových discích.

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Dále však přibyl rovněž dodatečný LED panel na střeše, který je součástí hliníkové zahrádky. Střecha vozu je mimochodem zajištěna pro rozložení střešního stanu ARB Simpson. Nakonec se pro kratší výlety po okolí objevil na zádi i držák na kolo.

„Tento jedinečný kousek je příkladným důkazem praktičnosti a terénních schopností našeho nejprodávanějšího SUV,“ okomentoval úspěšné projetí Ho Či Minovy stezky David Peel, vedoucí britského zastoupení automobilky Peugeot.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 109 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 77 příspěvků