Top Gear si nechal přestavět Peugeot 3008 na off-road. Zvládl dobrodružství ve Vietnamu

SUV 3008 byste asi nepovažovali za ideální volbu pro dobrodružství na Ho Či Minově stezce, samotný Peugeot by však mohl nesouhlasit.

Nejde sice o žádný pravověrný off-road, určitý terénní šmrnc však tento koncept Peugeotu 3008 neskryje. Ve spolupráci s magazínem Top Gear se francouzská značka rozhodla vytvořit jedinečnou verzi oblíbeného SUV, která se nezalekne trochu drsnějšího zacházení a přesněji cesty po severní části známé Ho Či Minovy stezky ve Vietnamu.

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Nádherný Peugeot 908 RC měl motor V12 HDi. Nový směr značky bohužel neudal

Koncept byl vytvořený čistě pro cestopisný článek Top Gear magazínu. Automobilka tedy nepočítá s uvedením podobné verze 3008 do produkce. Každopádně ale ukazuje, že ani hrstka off-road příslušenství by se na jinak městském SUV neztratila.

Se základem ve výbavě GT Line, vybavené 1,6litrovým čtyřválcem, dostalo 3008 navíc především ochranné panely podvozku a terénní pneumatiky Cooper AT3 obuté na 17palcových plechových discích.

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Nový Peugeot 2008: Odvážný crossover si můžete koupit i jako elektromobil

Dále však přibyl rovněž dodatečný LED panel na střeše, který je součástí hliníkové zahrádky. Střecha vozu je mimochodem zajištěna pro rozložení střešního stanu ARB Simpson. Nakonec se pro kratší výlety po okolí objevil na zádi i držák na kolo.

„Tento jedinečný kousek je příkladným důkazem praktičnosti a terénních schopností našeho nejprodávanějšího SUV,“ okomentoval úspěšné projetí Ho Či Minovy stezky David Peel, vedoucí britského zastoupení automobilky Peugeot.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

včera | Svět motorů | 8 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků