Top Gear má nový rekord svého okruhu

Kdo by neznal známý britský motoristický magazín Top Gear. Vtipné komentáře, výborní jezdci a auta o kterých si může většina z nás nechat jen zdát. A k tomu všemu patří vlastní okruh magazínu, kde se testují všechna zajímavější auta. A jelikož světem aut vládne čas na kolo, patří srovnání časů z okruhu Top Gearu k poměrně prestižním.

A právě nejnovější homologovaná formule Caparo T1 se postarala o výrazné zlepšení traťového rekordu. Ten má nyní hodnotu 1 min a 10,6 s. Dosavadní rekord, který vydržel jen měsíc, měl hodnotu 1 min a 12,8 s a dosáhl ji známý-neznámý Stig s Ultimou GTR.

Tip1: Představení Capara T1 naleznete zde.

Ovšem v obou případech se jedná víceméně o okruhové speciály, které jsou postaveny především pro jízdy na okruzích a po běžných silnicích mohou jezdit jen tak mimochodem. Za oběma vozy pak zeje ohromná časová díra, protože třetí Koenigsegg CCX s upraveným spoilerem dosáhl času 1 min a 17,6 s.

Tip2: Kompletní přehled časů pro srovnání naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Caparo T1
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků