Top Gear má nový rekord svého okruhu

Kdo by neznal známý britský motoristický magazín Top Gear. Vtipné komentáře, výborní jezdci a auta o kterých si může většina z nás nechat jen zdát. A k tomu všemu patří vlastní okruh magazínu, kde se testují všechna zajímavější auta. A jelikož světem aut vládne čas na kolo, patří srovnání časů z okruhu Top Gearu k poměrně prestižním.

A právě nejnovější homologovaná formule Caparo T1 se postarala o výrazné zlepšení traťového rekordu. Ten má nyní hodnotu 1 min a 10,6 s. Dosavadní rekord, který vydržel jen měsíc, měl hodnotu 1 min a 12,8 s a dosáhl ji známý-neznámý Stig s Ultimou GTR.

Tip1: Představení Capara T1 naleznete zde.

Ovšem v obou případech se jedná víceméně o okruhové speciály, které jsou postaveny především pro jízdy na okruzích a po běžných silnicích mohou jezdit jen tak mimochodem. Za oběma vozy pak zeje ohromná časová díra, protože třetí Koenigsegg CCX s upraveným spoilerem dosáhl času 1 min a 17,6 s.

Tip2: Kompletní přehled časů pro srovnání naleznete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Caparo T1
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků