Top Gear je taky zpět. První upoutávka na 28. řadu ukazuje spoustu zajímavých aut

Top Gear stále žije a na obrazovky se už chystá v pořadí 28. řada. Kromě vánočního speciálu už přichází rovněž upoutávka na klasickou řadu dílů.

Nejen pořad od staré trojice Clarksona, Hammonda a Maye se vrací do éteru. Nejnovější, v pořadí 28. řada motoristické show Top Gear se už také pomalu chystá k premiéře. Moderátoři Chris Harris, Paddy McGuinness a Freddie Flintoff již další štaci odstartovali 29. prosince vánočním speciálem z Nepálu, teď už však máme první pohled i na zbytek klasických dílů.

Na rozdíl od The Grand Tour, který už bude pracovat ve formátu pouhých cestovatelských speciálů, si však Top Gear stále drží zavedený styl. Nadále se tak můžeme těšit na studiové segmenty, testy nejnovějších aut, nejrůznější šílené výzvy a samozřejmě i na Stiga.

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

A pokud jde výhradně o zásobu novinek, v nové řadě Top Gearu se objeví opravdu zajímavé kousky. V první upoutávce se mihne BMW M8, Porsche Taycan, v duelu se stíhačkou McLaren Speedtail a Harris také okusí elektrickou sílu ve formě vrchařského speciálu Volkswagen ID.R, držitele řady rekordů.

Také můžete zahlédnout obojživelnou raritu Gibbs Aquada, splašené lešení Ariel Atom a zřejmě dojde i na klasickou výzvu s ojetinami. Tentokrát půjde nejspíš o dostupné kabriolety. Nejnovější řada Top Gearu se má objevit na obrazovkách BBC2 ke konci ledna 2020.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků