Top Gear je taky zpět. První upoutávka na 28. řadu ukazuje spoustu zajímavých aut

Top Gear stále žije a na obrazovky se už chystá v pořadí 28. řada. Kromě vánočního speciálu už přichází rovněž upoutávka na klasickou řadu dílů.

Nejen pořad od staré trojice Clarksona, Hammonda a Maye se vrací do éteru. Nejnovější, v pořadí 28. řada motoristické show Top Gear se už také pomalu chystá k premiéře. Moderátoři Chris Harris, Paddy McGuinness a Freddie Flintoff již další štaci odstartovali 29. prosince vánočním speciálem z Nepálu, teď už však máme první pohled i na zbytek klasických dílů.

Na rozdíl od The Grand Tour, který už bude pracovat ve formátu pouhých cestovatelských speciálů, si však Top Gear stále drží zavedený styl. Nadále se tak můžeme těšit na studiové segmenty, testy nejnovějších aut, nejrůznější šílené výzvy a samozřejmě i na Stiga.

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

Je to tam! McLaren pokořil 25 let starý rekord, Speedtail už je teď legendou

A pokud jde výhradně o zásobu novinek, v nové řadě Top Gearu se objeví opravdu zajímavé kousky. V první upoutávce se mihne BMW M8, Porsche Taycan, v duelu se stíhačkou McLaren Speedtail a Harris také okusí elektrickou sílu ve formě vrchařského speciálu Volkswagen ID.R, držitele řady rekordů.

Také můžete zahlédnout obojživelnou raritu Gibbs Aquada, splašené lešení Ariel Atom a zřejmě dojde i na klasickou výzvu s ojetinami. Tentokrát půjde nejspíš o dostupné kabriolety. Nejnovější řada Top Gearu se má objevit na obrazovkách BBC2 ke konci ledna 2020.

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 22 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků