Tomáš Enge vyjel pro Čechy historické vítězství v A1 GP

Úvodní ročník nového šampionátu A1 Grand Prix měl v kalendáři dnešní den jako poslední závod, který se jel na okruhu v Číně. Tomáš Enge zapsal český tým zlatým písmem do historických statistik, když se mu podařilo zvítězit v hlavním závodě a vybojovat 15 bodů. V konečném součtu celé sezóny zvítězili Francouzi, českému týmu patří 12. příčka.

Tomáš Enge byl z prvního historického triumfu velmi nadšen a předvedl se svým monopostem po projetí cíle divákům pár krásných piruet. Jeho náladu však nesdíleli traťový komisaři a dodatečně Engeho pokutovali částkou 500 dolarů.

Při výčtu úspěchů českých jezdců ve formulových soutěžích musím také samozřejmě zmínit i skvělé výsledky Charouz Racing týmu z italské Monzy. Z úvodního podniku šampionátu F3000 International Masters si Jarek Janiš odváží double, když se mu podařilo zvítězit v sobotu i v neděli, a senzační úspěch korunoval druhým a třetím místem Jan Charouz.


Stupně vítězů A1GP v Číně: zleva A. Yoong (Malajsie), T. Enge (ČR), R. Briscoe (Austrálie)

Zdroj: a1gp.com a formule.cz

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků