Tomáš Enge vyjel pro Čechy historické vítězství v A1 GP

Úvodní ročník nového šampionátu A1 Grand Prix měl v kalendáři dnešní den jako poslední závod, který se jel na okruhu v Číně. Tomáš Enge zapsal český tým zlatým písmem do historických statistik, když se mu podařilo zvítězit v hlavním závodě a vybojovat 15 bodů. V konečném součtu celé sezóny zvítězili Francouzi, českému týmu patří 12. příčka.

Tomáš Enge byl z prvního historického triumfu velmi nadšen a předvedl se svým monopostem po projetí cíle divákům pár krásných piruet. Jeho náladu však nesdíleli traťový komisaři a dodatečně Engeho pokutovali částkou 500 dolarů.

Při výčtu úspěchů českých jezdců ve formulových soutěžích musím také samozřejmě zmínit i skvělé výsledky Charouz Racing týmu z italské Monzy. Z úvodního podniku šampionátu F3000 International Masters si Jarek Janiš odváží double, když se mu podařilo zvítězit v sobotu i v neděli, a senzační úspěch korunoval druhým a třetím místem Jan Charouz.


Stupně vítězů A1GP v Číně: zleva A. Yoong (Malajsie), T. Enge (ČR), R. Briscoe (Austrálie)

Zdroj: a1gp.com a formule.cz

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků