Tomáš Enge vyjel pro Čechy historické vítězství v A1 GP

Úvodní ročník nového šampionátu A1 Grand Prix měl v kalendáři dnešní den jako poslední závod, který se jel na okruhu v Číně. Tomáš Enge zapsal český tým zlatým písmem do historických statistik, když se mu podařilo zvítězit v hlavním závodě a vybojovat 15 bodů. V konečném součtu celé sezóny zvítězili Francouzi, českému týmu patří 12. příčka.

Tomáš Enge byl z prvního historického triumfu velmi nadšen a předvedl se svým monopostem po projetí cíle divákům pár krásných piruet. Jeho náladu však nesdíleli traťový komisaři a dodatečně Engeho pokutovali částkou 500 dolarů.

Při výčtu úspěchů českých jezdců ve formulových soutěžích musím také samozřejmě zmínit i skvělé výsledky Charouz Racing týmu z italské Monzy. Z úvodního podniku šampionátu F3000 International Masters si Jarek Janiš odváží double, když se mu podařilo zvítězit v sobotu i v neděli, a senzační úspěch korunoval druhým a třetím místem Jan Charouz.


Stupně vítězů A1GP v Číně: zleva A. Yoong (Malajsie), T. Enge (ČR), R. Briscoe (Austrálie)

Zdroj: a1gp.com a formule.cz

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků