Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Pokud vám přijde, že jste za své Bentley Bentayga utratili málo a chcete se občas podívat i mimo silnice, měli byste zpozornět.

Bentley Bentayga je luxusní SUV, jehož cena se může vyšplhat až k desítce milionů. Jejich majitele by asi ani nenapadlo vydat se s nimi do terénu nebo vyvádět nějaké terénní skopičiny. Mají je spíše jako sochu, společenský status.

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Španělská společnost Bengala Automotive Design si ale myslí, že někdo by s Bentley Bentayga tyto záměry mohl mít. Dokonce si myslí, že takové auto by mohlo přežít apokalypsu. A proto představila Bentaygu Bengala. Nejde však jen o nějakou legrácku, na vývoji tohoto vozu se podílel i španělský mistr přes off-roady.

Na výsledném produktu základní kontury luxusního SUV bezpochyby poznáte. Zbytek je ale typické off-road náčiní. Velký přední rám, terénní pneumatiky, oplastovaný a zvýšený podvozek, přídavné LED světlomety na střeše a mnoho dalšího.

Bentley Bentayga Diesel v Evropě končí. Značka to rázně odůvodnila

Bentley Bentayga Diesel v Evropě končí. Značka to rázně odůvodnila

O změně v motorovém prostoru se nic neví. Vše by ale mělo zůstat v sériovém provedení. O ceně se také nic neví. Těžko říct, jestli si budete muset dovézt vlastní Bentaygu a firma vám pouze nainstaluje kit, nebo si ji budete moct koupit už hotovou, přímo od Bengaly. Jedno je ale jisté: tohle bude o trochu dražší než základní Bentley Bentayga.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků