Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Pokud vám přijde, že jste za své Bentley Bentayga utratili málo a chcete se občas podívat i mimo silnice, měli byste zpozornět.

Bentley Bentayga je luxusní SUV, jehož cena se může vyšplhat až k desítce milionů. Jejich majitele by asi ani nenapadlo vydat se s nimi do terénu nebo vyvádět nějaké terénní skopičiny. Mají je spíše jako sochu, společenský status.

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Španělská společnost Bengala Automotive Design si ale myslí, že někdo by s Bentley Bentayga tyto záměry mohl mít. Dokonce si myslí, že takové auto by mohlo přežít apokalypsu. A proto představila Bentaygu Bengala. Nejde však jen o nějakou legrácku, na vývoji tohoto vozu se podílel i španělský mistr přes off-roady.

Na výsledném produktu základní kontury luxusního SUV bezpochyby poznáte. Zbytek je ale typické off-road náčiní. Velký přední rám, terénní pneumatiky, oplastovaný a zvýšený podvozek, přídavné LED světlomety na střeše a mnoho dalšího.

Bentley Bentayga Diesel v Evropě končí. Značka to rázně odůvodnila

Bentley Bentayga Diesel v Evropě končí. Značka to rázně odůvodnila

O změně v motorovém prostoru se nic neví. Vše by ale mělo zůstat v sériovém provedení. O ceně se také nic neví. Těžko říct, jestli si budete muset dovézt vlastní Bentaygu a firma vám pouze nainstaluje kit, nebo si ji budete moct koupit už hotovou, přímo od Bengaly. Jedno je ale jisté: tohle bude o trochu dražší než základní Bentley Bentayga.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

dnes | Petr Schnagl | 6 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 48 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků