Tohle luxusní rodinné MPV by designéři z diskusí zřejmě nepřijali. Zeekr 009 je přitom elektromobil, který by v Evropě vyniknul

Zeekr se loni blýsknul stylovým shooting brakem s výkonem supersportu. Nyní zaměřil preference ke komfortní přepravě většího počtu osob.

Automobilka Zeekr loni ohromila elegantním shooting brakem 001 s výkonem 536 koní. Dalším krokem v rozšiřování portfolia je rodinná velkoprostorová dodávka, která skočila rovnou na pořadové číslo 009. Vzhledem k tomu, že premiéra se bude konat až 26. srpna na autosalonu v Čcheng-tu, je zatím dostupných jen pár detailů, ale i ty stačí ke vzbuzení pozornosti.

Jak správně tušíte, novinka je určená pro čínský trh, čemuž odpovídá i velmi výrazný design přídě. Masku tvoří obrovský chromovaný panel s horizontálními prolisy. V noci ji ozáří 154 LED.  Průduchy nejsou potřeba, jelikož se jedná o elektromobil. Proužky tvoří také přední světlomety.

Z boku je 009 naopak uhlazené, což podporují kliky předních a zadních posuvných dveří tvořící opticky jeden celek a černé sloupky splývající s tmavými skly.  Díky tomu vyniknou mnohopaprsková kola připomínající luxusní americké vozy Lincoln. Zádi dominuje nepřerušený pás světel s protažením ve spodní části. Střecha má plovoucí design s rozměrnou prosklenou plochou a zakončuje ji decentní spoiler.  

Zeekr 009 je postaven na platformě automobilky Geely. Na délku měří 5209 mm, široký je 2024 mm a na výšku měří 1856 mm. Dostatek vnitřního prostoru zajišťuje rozvor 3205 mm. Vzhledem k účelu zdolávat dlouhé vzdálenosti by vůz měl ujet 700 km na jedno nabití. Interiér nabídne tři řady sedadel v luxusním koženém provedení. Lze očekávat bohatou komfortní výbavu s vysokou úrovní digitalizace, čemuž nasvědčuje rozměrná dotyková obrazovka na středovém panelu.

Diskuze (8) Další článek: Ford Mustang GT California Special už můžete objednávat i v Česku. Edice je vyřešena balíčkem za fajn peníze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,