Tohle je jedno z nejluxusnějších obrněných SUV na světě. Zadní místa by mu mohl závidět i Maybach

Portfolio obrněných vozů společnosti Inkas se rozrostlo o luxusní Cadillac Escalade v provedení Chairman. Je ideálním společníkem na dlouhé cesty.

V současné době roste obliba obrněných vozidel. Ta nabízejí nejen kvalitní ochranu, ale i prvotřídní komfort srovnatelný s nejluxusnějšími limuzínami. Segment SUV díky své velikosti tyto atributy ještě umocňuje. Velmi dobrým příkladem je nový Cadillac Escalade v provedení Chairman.

Už v minulosti jsme psali o obrněných vozech společnosti Inkas, která má v portfoliu pozoruhodnou modelovou sestavu. Většinou se jedná o sériová SUV, ale tento Cadillac je výjimečný velikostí i přepychem. Zvenčí je úprava rozpoznatelná podle zvýšené střechy přidávající 127 mm více místa v interiéru. Skrze masku chladiče prosvítají výstražná světla. Escalade už sám o sobě vypadá majestátně a mohutně, což ještě umocňuje černá barva a kola.

Prostor předních sedadel se od standardního modelu prakticky nezměnil. Inkas se soustředil hlavně na pohodlí v zadní části, kde najdeme dvojici kapitánských a stejný počet výklopných sedadel pro doprovod. Obě části jsou oddělené elektrický výsuvnou přepážkou s obrovskou obrazovkou.

Další dominantou zadního interiéru je masivní středová konzole zahrnující obrazovku multimediálního zařízení, a elektricky výklopné stolky. Plyšová sedadla mají několik režimů masáže i regulaci teploty. Stropnice je osazena diodami emitujícími přirozené světlo pro navození příjemné atmosféry.

Je pozoruhodné, že Inkas dokázal při vysoké míře pancéřování dodržet sériový vzhled vozu zvenčí i zevnitř. Dle standardů výrobce vůz odolá útoku ráže 7.62 mm a dvěma granátům typu DM51. Neprůstřelná okna asi netřeba zmiňovat.

Cadillac

Cadillac je americký výrobce luxusních automobilů. Vznikl v roce 1902, název pochází ze jména zakladatele Detroitu. Vlastníkem společnosti je už od roku 1909 General Motors. Cadillac je druhá nejstarší – stále fungující – americká automobilka.

Cadillac ATS • Cadillac CTS • Cadillac XTS • Cadillac XT4 • Cadillac XT5 • Cadillac Escalade • Cadillac CT4 • Cadillac CT5

Váš názor Další článek: Ikonická kachna ožívá jako miniaturní elektromobil. Využívá základ oblíbeného Citroënu Ami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz