Také jsme psali o  BMW , které sice vypadá jako služebák jeho komorného, ale co když by pan Hrabě potřeboval rozvést vnoučata do školy či školky?

Také jsme psali o BMW, které sice vypadá jako služebák jeho komorného, ale co když by pan Hrabě potřeboval rozvést vnoučata do školy či školky?

17
Fotogalerie

Tohle BMW vypadá jako ďáblův služebák. Přitom má pod kapotou úplně neškodný pohon

Elektrifikaci se nevyhneme, ale to neznamená, že přijdeme o zajímavá a dobře vypadající auta. Důkazem je tahle plug-in hybridní X5 od M&D Exclusive Cardesign.

Zastáváte ekologické smýšlení, ale nechcete to dávat najevo? Nejnovější projekt M&D Exclusive Cardesign vám poskytne dokonalé krytí a nenechá nikoho na pochybách, že jste automobilový nadšenec. Úpravci většinou volí vrcholné modely, ideálně řady M, ale v tomto případě je projekt postaven na plug-in hybridním X5 xDrive45e iPerformance. Navzdory verzi před faceliftem působí více než sebevědomě.

Svalnaté rysy dodává karoserii bodykit od Prior Design představený letos v březnu. Tvoří jej upravené nárazníky vycházející z M paketu, kapota s centrálním prolisem, zadní difuzor a dvojice spoilerů. Sada dále obsahuje těsnější lemy blatníků obepínajících 23palcová kola obutá do pneumatik Continental SportContact 7 v rozměru 315/25ZR23. Na celkovém efektu přidávají rozšiřující podložky H&R a jednotka od Cete kombinovaná se sériovým vzduchovým podvozkem.

Vůz oplývá temnou aurou, jako by chtěl strašit děti ve spánku. Úpravce se rozhodl obléct X5 do černé metalízy Cosmos. S ní sladil nejen kola, ale také okna, všechny dekorativní prvky a modelová označení.

Kapota má sice drsný hrb, ale pod ní je vše netknuté. Na druhou stranu, X5 xDrive45e iPerformance má v základu 290 kW se 600 N.m. Na třílitru doplněném elektromotorem není třeba cokoliv vylepšovat.

BMW X5

S prvním BMW X5 přepsalo BMW pravidla hry a nastavilo standard luxusních SUV. V roce 2018 přišla na trh už čtvrtá generace. Oproti předchozím verzím je větší a má asistent jízdy v koloně, startování mobilním telefonem aj.

Ceny, data, motory • Test BMW X5 (G05) • Plug-in hybrid • Test BMW X5 M50d 

Doporučujeme

Články odjinud