Tito machři z Texasu se nebojí snad ničeho. Jejich motorky jsou krásné retro

Společnost Revival Cycles staví na zakázku motocykly pro nejrůznější klientelu. Tento kousek má šestiválec z Hondy CBX.

Společnost Revival Cycles bude známá především motorkářům, především pak těm, kteří se zajímají o individuální stavby. Tito hoši z texaského Austinu mají za sebou již několik zajímavých projektů. Většinou jde o přestavby typu cafe racer, ale nebojí se ani terénních úprav či futuristických konceptů.

V roce 2016 postavili pro Haas Moto Museum repliku závodního motocyklu BMW z 20. let, kterému se přezdívalo Landspeeder. Motocykl postavili hned dvakrát. Jeden kousek pro sebe a druhý do muzea. Stroje od Revival Cycles by totiž podle filozofie značky měly jezdit, a tak se s tím pro sebe jedou občas projet.

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Motocykl, skútr a koloběžka v jednom? Češi s touto šíleností bodují i ve světě

Projekt měl takový úspěch, že si pan Haas, majitel muzea, nechal postavit další motocykl. Tentokrát jde o poctu motocyklu v art deco stylu, který postavil v roce 1929 George Roy. Motocykl se jmenoval Majestic 350 a při svém uvedení šokoval doslova celý svět, protože nikdo do té doby podobný stroj neviděl.

Pro pohánění repliky sáhli stavitelé po litrovém šestiválcovém motoru z Hondy CBX, který točí až 9500 otáček za minutu. Motocykl byl nejdříve vymodelován v počítači a následně se pak začalo pracovat s kovem. Má 28palcová kola, na nichž jsou repliky pneumatik Firestone od společnosti Coker.

Thunderbike Silverstone vám nedá spát. Tuto krásu na kolech stvořili Němci

Thunderbike Silverstone vám nedá spát. Tuto krásu na kolech stvořili Němci

Když byl stroj hotový a připraven na kapotáž, rozhodli se tvůrci pro radikální odklon od předlohy. Pohonné ústrojí totiž vypadalo tak skvěle, že by byla škoda jej schovat pod plechy. Kapotáž tak zůstala pouze v počítačovém programu a projekt zůstal jako naked bike.

Jak stavba motocyklu probíhala, se můžete podívat nahoře v galerii. Nechybí tam ani grafické rendery kapotované motorky, jízdní fotografie hotového produktu a další zajímavé kreace, které tito borci z Texasu postavili.

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 24 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků