Tisková konference po VC Maďarska

Přepis tiskové konference konané po skončení VC Maďarska s novopečeným mistrem světa a vítězem závodu Michaelem Schumacherem, druhým Rubensem Barrichellem a třetím Davidem Coulthardem.
Tisková konference po VC Maďarska

Otázka: Gratuluji. Vaše sedmé vítězství v sezóně, 51. celkově, vyrovnání rekordu. Ale to nejdůležitější – váš čtvrtý titul mistra světa. Jak se cítíte?

Michael Schumacher: Hovořil jsem s týmem v průběhu čestného kola. Vždy se snažíte najít ta správná slova v takovém momentu. Pravděpodobně nejsem špatným závodním jezdcem, ale jsem poněkud špatná osoba na nacházení těch správných slov v takových okamžicích, takže mi musíte prominout. Nemohu říci o mnoho více, než že to byl krásný víkend. Dosáhli jsme všeho, čeho jsme mohli dosáhnout. Z nějakého důvodu jsem sem nepřijel s nějakým dobrým pocitem a já jsem řekl Jeanovi, že si nejsem jist tím, že toto je ten pravý víkend, kde se to má stát. Získali jsme pole-position, vítězství, vyrovnal jsem 51 vítězství Alaina Prosta a získal svůj čtvrtý titul. Takže právě teď je toho na mě trochu moc, abych to byl schopen vstřebat. A já jednoduše chci říci, že to je velký úspěch, ale ten způsob, jakým jsme toho dosáhli mi přináší fantastický pocit. Protože tým okolo nás, Rubense a mě, nemůžete uvěřit, jací jsou to báječní lidé. Jak moc držíme pohromadě v dobrých i špatných časech. A zvláště v těch špatných, které občas také prožíváme. A my máme tak skvělý tým, tak dobrý tým, opravdu je všechny miluji a tolik mě baví s nimi pracovat. Je to jejich úspěch a jsem jim za to všem více než vděčný.

Otázka: Toto je váš čtvrtý titul světového šampiona. Je samozřejmě brzy, ale jak byste ho porovnal se zbylými třemi?

Michael Schumacher: Vždy se mne ptáte na srovnání, ale nemyslím, že na tom záleží. Jednoduše si to chci užít. Každý titul je jiný a každé vítězství pociťujete jinak. Je to vždy něco zvláštního, vyhrát velkou cenu a zvítězit v šampionátu ještě více. To je to důležité.

Otázka: Rubensi, snažil jste se celý den, abyste si zajistil druhé místo a zpečetil tím zisk poháru konstruktérů pro Ferrari. Musíte na sebe být velmi hrdý.

Rubens Barrichello: Díky všemu, co lidé říkají si myslím, že prožívám nádhernou sezónu. Neříkám to jen tak, když tvrdím, že jsem velmi rád, že jsem jeho týmovým kolegou a součástí týmu. Je to fantastická parta, fantastický úspěch. A myslím, že to není jen shoda náhod, že jsme vyhrávali od doby, kdy jsem se připojil k týmu. Takže jsem velmi hrdý. Je to to, co si zaslouží tým, co si zaslouží Michael. Takže jsem velmi hrdý na to, že mohu být s nimi.

Otázka: Byl jste překvapen, když jste po první zastávce v boxech zjistil, že David je před vámi a poté po druhé zastávce, že jste zase vy před ním?

Rubens Barrichello: Měl jsem z toho smíšené pocity, abych byl upřímný. Poprvé jsem tím byl tak zklamán a podruhé zase tak překvapen, že jsem tomu sám nemohl uvěřit. Myslím, že David na tom byl stejně, akorát v opačném pořadí. Naštěstí pro mě to vyšlo. Měl jsem výborný start. Bylo trochu složité jet na první sadě pneumatik, a tak mi byl velmi blízko. Myslím, že měl lepší kolo před vjezdem do boxů, nebo lepší zastávku a tam mě dostal. A poté jsem jel opravdu velmi rychle, abych ho zkusil předjet přes druhou zastávku a byl jsem schopen zajet rychlé kolo po výjezdu z boxů a dostat se před něj, z toho mám velkou radost.

Otázka: Davide, tolik jste se snažil udržet si naději na zisk titulu do dalšího závodu, ale v závěru vám to nebylo dopřáno. Možná nám můžeš říci něco o tvém závodu.

David Coulthard: Být na startu uvnitř se zřejmě ukázalo být nevýhodou, protože Rubens byl schopen mě vcelku jednoduše předjet a Michael mu udělal místo, když sjížděl k první zatáčce. Takže jsem věděl, že to pro mě od tohoto okamžiku bude složité. Fakt, že jsem byl schopen se držet Rubense mi dovolil uvědomit si, že se pro mne skýtá šance ho předjet přes zastávku v boxech. S množstvím paliva, které jsem měl natankováno, jsem si byl celkem jist tím, že bude muset jet do boxů dříve než já. Takže to bylo spíše naopak, než jak to řekl Rubens, protože jsem trochu trpěl mezi oběma zastávkami kvůli pneumatikám. Nebyla to nová sada a já si teď nejsem jist tím, co mě stálo tolik času, jestli to byl okruh před nebo po zajetí do boxů, nebo zastávka sama. Ale nebylo to proto, že mě předjel před první zatáčkou. Druhé místo bylo ve skutečnosti maximem, jehož jsem dnes mohl dosáhnout. Dnešek je samozřejmě o Michaelově titulu, jeho vítězství a já mu samozřejmě gratuluji k jeho úspěchu a doporučuji mu, aby si na zbylé čtyři velké ceny vzal dovolenou.

Otázka: Je zde stále bitva o druhé místo mezi Vámi, Rubensem a Ralfem Schumacherem. Jak důležité pro je Vás skončit druhý?

David Coulthard: Víte, opravdu to ve mně nevyvolá žádné emoce, když skončím druhý. Chci jenom vyhrávat. Pro mě to není žádný rozdíl, jestli skončím druhý, třetí nebo čtvrtý, nebo jakkoli už to dopadne. Důležité je to, jaký výkon podám v každém ze závodů a pokud vím, že jsem ze sebe vydal 100% snahy. Vím, že to pokaždé není ten případ, ale je to samozřejmě cíl, pokusit se a dosáhnout toho, poté už nemohu udělat více, než to. Není to jen váš osobní výkon, který rozhoduje o tom, kde skončíte v šampionátu.

Otázka: Tak Michaeli, dnes v noci bude velká party?

Michael Schumacher: Nic není rozhodnuto, ale jsem si jist, že něco najdeme, jsem si docela jist. Uvidíme, co to bude, ale bude to docela mokré.

Otázka: A budete, vy a Rubens, opět zpívat?

Michael Schumacher: Měli jsme takový malý zahřívací trénink, než jsme přišli sem na pódium, takže ano, dnes v noci se bude hodně zpívat.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 27 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků