Tip pro tunery: chytrá svítící řadička

Nevíte čím si ještě vylepšit vaše skvělé auto? Co takhle tuningovou věcičku, která se inspirovala v závodních vozech. V těch se totiž na světelném displeji řidiči zobrazuje právě zařazený rychlostní stupeň. To si můžete nyní dopřát i vy, byť na trochu jiném místě, přímo na řadičce

Německá společnost Gaslock totiž nabízí řadičku, která má na sobě displej, na kterém se zobrazuje aktuálně zařazený rychlostní stupeň. Po prostudování manuálu je jasné, že instalace zabere pár minut a pak můžete okouzlit své okolí něčím, co jen tak někdo nemá.

Stín na úžasnost celého aparátu vrhá pouze fakt, že jde tak trochu o nesmysl. Je sice pravda, že na závodních speciálech (a nejen na nich) se zařazený rychlostní stupeň zobrazuje, ale u takových aut je tento údaj nutný proto, že u sekvenční převovodovky přirozeně nepoznáte, jaký rychlostní stupeň máte zařazený a po sto přeřazeních nahoru a dolu snadno ztratíte přehled o tom, na jaký „kvalt” zrovna jedete. Zvlášť pokud je převodovka tak krátká, že se mezi 0 a 200 km/h naskládá šest krátkých rychlostních stupňů. U manuální převodovky sériového auta se vám něco podobného stane těžko. Ale co už, hlavně že to drsně vypadá...

Tip: Jak správně instalovat tuto řadičku se dočtete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řekněte wow...
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků