Tip pro tunery: chytrá svítící řadička

Nevíte čím si ještě vylepšit vaše skvělé auto? Co takhle tuningovou věcičku, která se inspirovala v závodních vozech. V těch se totiž na světelném displeji řidiči zobrazuje právě zařazený rychlostní stupeň. To si můžete nyní dopřát i vy, byť na trochu jiném místě, přímo na řadičce

Německá společnost Gaslock totiž nabízí řadičku, která má na sobě displej, na kterém se zobrazuje aktuálně zařazený rychlostní stupeň. Po prostudování manuálu je jasné, že instalace zabere pár minut a pak můžete okouzlit své okolí něčím, co jen tak někdo nemá.

Stín na úžasnost celého aparátu vrhá pouze fakt, že jde tak trochu o nesmysl. Je sice pravda, že na závodních speciálech (a nejen na nich) se zařazený rychlostní stupeň zobrazuje, ale u takových aut je tento údaj nutný proto, že u sekvenční převovodovky přirozeně nepoznáte, jaký rychlostní stupeň máte zařazený a po sto přeřazeních nahoru a dolu snadno ztratíte přehled o tom, na jaký „kvalt” zrovna jedete. Zvlášť pokud je převodovka tak krátká, že se mezi 0 a 200 km/h naskládá šest krátkých rychlostních stupňů. U manuální převodovky sériového auta se vám něco podobného stane těžko. Ale co už, hlavně že to drsně vypadá...

Tip: Jak správně instalovat tuto řadičku se dočtete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řekněte wow...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků