Tip pro tunery: chytrá svítící řadička

Nevíte čím si ještě vylepšit vaše skvělé auto? Co takhle tuningovou věcičku, která se inspirovala v závodních vozech. V těch se totiž na světelném displeji řidiči zobrazuje právě zařazený rychlostní stupeň. To si můžete nyní dopřát i vy, byť na trochu jiném místě, přímo na řadičce

Německá společnost Gaslock totiž nabízí řadičku, která má na sobě displej, na kterém se zobrazuje aktuálně zařazený rychlostní stupeň. Po prostudování manuálu je jasné, že instalace zabere pár minut a pak můžete okouzlit své okolí něčím, co jen tak někdo nemá.

Stín na úžasnost celého aparátu vrhá pouze fakt, že jde tak trochu o nesmysl. Je sice pravda, že na závodních speciálech (a nejen na nich) se zařazený rychlostní stupeň zobrazuje, ale u takových aut je tento údaj nutný proto, že u sekvenční převovodovky přirozeně nepoznáte, jaký rychlostní stupeň máte zařazený a po sto přeřazeních nahoru a dolu snadno ztratíte přehled o tom, na jaký „kvalt” zrovna jedete. Zvlášť pokud je převodovka tak krátká, že se mezi 0 a 200 km/h naskládá šest krátkých rychlostních stupňů. U manuální převodovky sériového auta se vám něco podobného stane těžko. Ale co už, hlavně že to drsně vypadá...

Tip: Jak správně instalovat tuto řadičku se dočtete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řekněte wow...
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 36 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků