Tip pro tunery: chytrá svítící řadička

Nevíte čím si ještě vylepšit vaše skvělé auto? Co takhle tuningovou věcičku, která se inspirovala v závodních vozech. V těch se totiž na světelném displeji řidiči zobrazuje právě zařazený rychlostní stupeň. To si můžete nyní dopřát i vy, byť na trochu jiném místě, přímo na řadičce

Německá společnost Gaslock totiž nabízí řadičku, která má na sobě displej, na kterém se zobrazuje aktuálně zařazený rychlostní stupeň. Po prostudování manuálu je jasné, že instalace zabere pár minut a pak můžete okouzlit své okolí něčím, co jen tak někdo nemá.

Stín na úžasnost celého aparátu vrhá pouze fakt, že jde tak trochu o nesmysl. Je sice pravda, že na závodních speciálech (a nejen na nich) se zařazený rychlostní stupeň zobrazuje, ale u takových aut je tento údaj nutný proto, že u sekvenční převovodovky přirozeně nepoznáte, jaký rychlostní stupeň máte zařazený a po sto přeřazeních nahoru a dolu snadno ztratíte přehled o tom, na jaký „kvalt” zrovna jedete. Zvlášť pokud je převodovka tak krátká, že se mezi 0 a 200 km/h naskládá šest krátkých rychlostních stupňů. U manuální převodovky sériového auta se vám něco podobného stane těžko. Ale co už, hlavně že to drsně vypadá...

Tip: Jak správně instalovat tuto řadičku se dočtete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řekněte wow...
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků