Tip na výlet: Formule, Cadillacy a elektromobily v ulicích Prahy

Tento pátek a sobotu, tedy 23. a 24. června, se v Praze uskuteční akce Věda v ulicích. To zní pro fanouška motorismu trochu nudně, ale nenechte se zmást prvním dojmem, v rámci této akce se odehraje několik zajímavých událostí, které by vás mohly zajímat.

Na náměstí Jana Palacha v prostorách firmy Stavby silnic a železnic budou po oba zmíněné dny kralovat rychlá kola. Milovníci krásných a výjimečných vozů zde budou moci shlédnou unikátní Cadillacy, např. de Ville Convertible z roku 1969, Eldorado z roku 1979, Seville z roku 1988 a další. Objevit by se měl i plnohodnotný závodní vůz Formule 3000. Dvoukolá vozidla zastoupí nový model motocykl JAWA 650 Style. A kdo zatouží po trošce adrenalinu, nasedne do simulátoru, kde si vyzkouší, co dokáže setrvačná síla při nárazu auta.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad si před budovou základní školy budete moci především vyzkoušet různé druhy elektromobilů a elektrovozítek, které zde budou propagovány v rámci projektu Elektromobil. K dispozici bude simulátor Formule1, ve kterém je iluze jízdy v monopostu téměř dokonalá; komu by to nestačilo, může zkusit Aerotrim, simulátor stavu beztíže, na němž lze dosáhnout přetížení až 4,4 G.  Návštěvníkům se také představí čtyřkolka Midi Quasare, kterou vyrábí a s úspěchem po světě prodává firma Blata.
 
Zkrátka na obou místech bude na co se dívat i co vyzkoušet a nebudete-li vědět, co s načatým víkendem...
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků