Tip na výlet: Formule, Cadillacy a elektromobily v ulicích Prahy

Tento pátek a sobotu, tedy 23. a 24. června, se v Praze uskuteční akce Věda v ulicích. To zní pro fanouška motorismu trochu nudně, ale nenechte se zmást prvním dojmem, v rámci této akce se odehraje několik zajímavých událostí, které by vás mohly zajímat.

Na náměstí Jana Palacha v prostorách firmy Stavby silnic a železnic budou po oba zmíněné dny kralovat rychlá kola. Milovníci krásných a výjimečných vozů zde budou moci shlédnou unikátní Cadillacy, např. de Ville Convertible z roku 1969, Eldorado z roku 1979, Seville z roku 1988 a další. Objevit by se měl i plnohodnotný závodní vůz Formule 3000. Dvoukolá vozidla zastoupí nový model motocykl JAWA 650 Style. A kdo zatouží po trošce adrenalinu, nasedne do simulátoru, kde si vyzkouší, co dokáže setrvačná síla při nárazu auta.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad si před budovou základní školy budete moci především vyzkoušet různé druhy elektromobilů a elektrovozítek, které zde budou propagovány v rámci projektu Elektromobil. K dispozici bude simulátor Formule1, ve kterém je iluze jízdy v monopostu téměř dokonalá; komu by to nestačilo, může zkusit Aerotrim, simulátor stavu beztíže, na němž lze dosáhnout přetížení až 4,4 G.  Návštěvníkům se také představí čtyřkolka Midi Quasare, kterou vyrábí a s úspěchem po světě prodává firma Blata.
 
Zkrátka na obou místech bude na co se dívat i co vyzkoušet a nebudete-li vědět, co s načatým víkendem...
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků