Tip na výlet: Formule, Cadillacy a elektromobily v ulicích Prahy

Tento pátek a sobotu, tedy 23. a 24. června, se v Praze uskuteční akce Věda v ulicích. To zní pro fanouška motorismu trochu nudně, ale nenechte se zmást prvním dojmem, v rámci této akce se odehraje několik zajímavých událostí, které by vás mohly zajímat.

Na náměstí Jana Palacha v prostorách firmy Stavby silnic a železnic budou po oba zmíněné dny kralovat rychlá kola. Milovníci krásných a výjimečných vozů zde budou moci shlédnou unikátní Cadillacy, např. de Ville Convertible z roku 1969, Eldorado z roku 1979, Seville z roku 1988 a další. Objevit by se měl i plnohodnotný závodní vůz Formule 3000. Dvoukolá vozidla zastoupí nový model motocykl JAWA 650 Style. A kdo zatouží po trošce adrenalinu, nasedne do simulátoru, kde si vyzkouší, co dokáže setrvačná síla při nárazu auta.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad si před budovou základní školy budete moci především vyzkoušet různé druhy elektromobilů a elektrovozítek, které zde budou propagovány v rámci projektu Elektromobil. K dispozici bude simulátor Formule1, ve kterém je iluze jízdy v monopostu téměř dokonalá; komu by to nestačilo, může zkusit Aerotrim, simulátor stavu beztíže, na němž lze dosáhnout přetížení až 4,4 G.  Návštěvníkům se také představí čtyřkolka Midi Quasare, kterou vyrábí a s úspěchem po světě prodává firma Blata.
 
Zkrátka na obou místech bude na co se dívat i co vyzkoušet a nebudete-li vědět, co s načatým víkendem...
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků