Tip na výlet: Formule, Cadillacy a elektromobily v ulicích Prahy

Tento pátek a sobotu, tedy 23. a 24. června, se v Praze uskuteční akce Věda v ulicích. To zní pro fanouška motorismu trochu nudně, ale nenechte se zmást prvním dojmem, v rámci této akce se odehraje několik zajímavých událostí, které by vás mohly zajímat.

Na náměstí Jana Palacha v prostorách firmy Stavby silnic a železnic budou po oba zmíněné dny kralovat rychlá kola. Milovníci krásných a výjimečných vozů zde budou moci shlédnou unikátní Cadillacy, např. de Ville Convertible z roku 1969, Eldorado z roku 1979, Seville z roku 1988 a další. Objevit by se měl i plnohodnotný závodní vůz Formule 3000. Dvoukolá vozidla zastoupí nový model motocykl JAWA 650 Style. A kdo zatouží po trošce adrenalinu, nasedne do simulátoru, kde si vyzkouší, co dokáže setrvačná síla při nárazu auta.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad si před budovou základní školy budete moci především vyzkoušet různé druhy elektromobilů a elektrovozítek, které zde budou propagovány v rámci projektu Elektromobil. K dispozici bude simulátor Formule1, ve kterém je iluze jízdy v monopostu téměř dokonalá; komu by to nestačilo, může zkusit Aerotrim, simulátor stavu beztíže, na němž lze dosáhnout přetížení až 4,4 G.  Návštěvníkům se také představí čtyřkolka Midi Quasare, kterou vyrábí a s úspěchem po světě prodává firma Blata.
 
Zkrátka na obou místech bude na co se dívat i co vyzkoušet a nebudete-li vědět, co s načatým víkendem...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků