Tip na výlet: brněnské výstaviště bude patřit o víkendu veteránům

Pokud přemýšlíte, kam zamířit o tomto prodlouženém víkendu, pak se nabízí setkání s automobilovými veterány. O víkendu proběhne tradiční setkání milovníků starých vozů na brněnském výstavišti. Největší akce tohoto druhu v České republice s názvem Jarní Motortechna spojuje nejen samotnou výstavu, ale také burzu vozů, dílů a literatury.

Samotné výstavy se zúčastní na 80 veteránů z celé České republiky a mezi vozy se najdou takové skvosty jako kompletně zrestaurovaný nákladní vůz Tatra TL 4 z roku 1919, nebo kočárový vůz De Mesmey z roku 1907. Nebudou chybět ani tradiční české vozy jako je Aero, Praga, Škoda, Walter, Zbrojovka Brno a také vozy z Evropy a Ameriky.

Akce proběhne v sobotu 15.4. a brány brněnského výstaviště se pro návštěvníky otevřou v 8 hodin. Vstupné je velmi příznivé a přijde vás na 60 Kč na osobu a 50 Kč pro automobil. Parkování pro návštěvníky je zajištěno uvnitř areálu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků