Theon Design věří, že se svou 911 dokáže konkurovat zavedeným hráčům. Cena rozhodně podbízivá není, ale má to důvod

Pokud chcete individuální restomod na základě Porsche 911, máte mnoho společností, na které se můžete obrátit. Teď se objevil další hráč, který vás chce o svých kvalitách přesvědčit.

Prosadit se ve světě úpravců ikonických vozů není vůbec lehký úkol, zvláště když si vyberete Porsche 911. Ano, sice zaujmete široké spektrum zákazníků, ale zároveň je budete muset přesvědčit, aby minuli konkurenční brány zavedených značek jako Ruf, RWB, nebo Singer a utratili peníze právě u vás. Společnost Theon Design z Oxfordshire, která vznikla teprve v roce 2016, si ale myslí, že to dokáže.

Není úplně překvapením, že pro svůj stěžejní počin si vybrala právě Porsche 911 generace 964. Projekt dostal pracovní název „BELL001“, protože tento první kus již má svého majitele v Belgii.

Na začátku prošel vůz kompletním odstrojením a celkovou renovací základu. Dozadu se nastěhoval plochý šestiválec o objemu 3,6 litru. Namísto původní klimatizace, umístěné vpravo, namontovali technici kompresor Rotrex, zatímco levá část se stala domovem dvojitého chladiče. Nebojte, klimatizace tu stále je v podobě moderního řešení OEM, které je kompaktnější a výkonnější. Vzadu najdeme ještě nerezový výfukový systém.

Výsledkem je vizuálně vyvážená, a především funkční soustava, která je usazená v původních, ale zároveň vyztužených kotvících bodech. Přenos výkonu 400 koní s 500 N.m. točivého momentu na silnici přenáší původní pětistupňová manuální převodovka, která ale prošla kompletní mechanickou obnovou. Naopak stabilitu v zatáčkách přenechali mechanici modernímu setu tlumičů.

Design karoserie je citlivě zvolený a moderním způsoben jen zvýrazňuje přirozené křivky originálu. Samozřejmě, že moderní interpretace je na správných místech „přifouknutá“. Při výrobě dílů spolupracoval Theon Design s dodavatelem karbonových dílů pro formuli 1, takže jsou velice lehké. Výsledkem je pohotovostní hmotnost 1265 kg s ideálním rozložením 50:50.

Asi tušíte, že takový projekt není hotový za týden. Theon Design na vyhotovení obdobného vozu potřebuje 18 měsíců a výsledek si cení, v přepočtu, na 10,8 milionu korun.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Lak z Porsche, výkon 650 koní, lány kůže: E.C.D Automotive udělali z Defenderu luxusní kočár

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,