The Grand Tour vyrazil do Kolumbie. Stála první část nového speciálu za to?

Nasednout do teréňáku, vzít si obří foťák a vyrazit fotit zvířata do divočiny? Tak přesně o tom je speciál třetí řady The Grand Tour. Byl ale tak dobrý, jako ty ostatní?

Minulý týden se nesl ve znamení premiéry třetí série divácky oblíbené show The Grand Tour, kterou moderují oblíbení moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. V prvním díle jsme viděli vzpomínku na zkrachovalý automobilový průmysl v americkém Detroitu a test supersportu McLaren Senna, který doslova smetl všechny ostatní automobily při měřeném kole na okruhu Eboladrom.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

A co jsme viděli tento týden? Trojice dostala za úkol vyrazit do kolumbijské divočiny a fotit tam zvířata. Konkrétně kondora, medvěda brýlatého, jaguára a hrocha. Jako dopravní prostředek si zvolili tři terénní vozy. James ve Fiatu Panda 4x4, Jeremy v Jeepu Wrangler a Richard v obřím Chevroletu C3500.

Sraz se konal na pláži a mohlo se rovnou vyrazit. Jen Hammond musel nejdřív dostat auto na pevninu, připlulo mu totiž zabalené ve folii a při pokusech dostat auto na břeh zničili filmovou techniku v Jamesově Pandě. Poté museli zajet do města Cartagena koupit fotoaparáty, kterými budou zvířata fotit. Tam se Hammondův obří pickup samozřejmě necítil jako v domácím prostředí.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

Pak už následoval přesun do džungle a lovení divoké zvěře. Speciál je bohužel rozdělený na dvě části a v té první toho zatím moc není. Uvidíme tedy, co pro nás budou mít přichystáno příště. Zatím to ale vypadá, že tu máme jeden z nejlepších speciálů, který jsme od našich oblíbených moderátorů viděli. Scény jsou nádherné a humor má dobrou kadenci.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků