The Grand Tour vyrazil do Kolumbie. Stála první část nového speciálu za to?

Nasednout do teréňáku, vzít si obří foťák a vyrazit fotit zvířata do divočiny? Tak přesně o tom je speciál třetí řady The Grand Tour. Byl ale tak dobrý, jako ty ostatní?

Minulý týden se nesl ve znamení premiéry třetí série divácky oblíbené show The Grand Tour, kterou moderují oblíbení moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. V prvním díle jsme viděli vzpomínku na zkrachovalý automobilový průmysl v americkém Detroitu a test supersportu McLaren Senna, který doslova smetl všechny ostatní automobily při měřeném kole na okruhu Eboladrom.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

A co jsme viděli tento týden? Trojice dostala za úkol vyrazit do kolumbijské divočiny a fotit tam zvířata. Konkrétně kondora, medvěda brýlatého, jaguára a hrocha. Jako dopravní prostředek si zvolili tři terénní vozy. James ve Fiatu Panda 4x4, Jeremy v Jeepu Wrangler a Richard v obřím Chevroletu C3500.

Sraz se konal na pláži a mohlo se rovnou vyrazit. Jen Hammond musel nejdřív dostat auto na pevninu, připlulo mu totiž zabalené ve folii a při pokusech dostat auto na břeh zničili filmovou techniku v Jamesově Pandě. Poté museli zajet do města Cartagena koupit fotoaparáty, kterými budou zvířata fotit. Tam se Hammondův obří pickup samozřejmě necítil jako v domácím prostředí.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

Pak už následoval přesun do džungle a lovení divoké zvěře. Speciál je bohužel rozdělený na dvě části a v té první toho zatím moc není. Uvidíme tedy, co pro nás budou mít přichystáno příště. Zatím to ale vypadá, že tu máme jeden z nejlepších speciálů, který jsme od našich oblíbených moderátorů viděli. Scény jsou nádherné a humor má dobrou kadenci.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků