The Grand Tour vyrazil do Kolumbie. Stála první část nového speciálu za to?

Nasednout do teréňáku, vzít si obří foťák a vyrazit fotit zvířata do divočiny? Tak přesně o tom je speciál třetí řady The Grand Tour. Byl ale tak dobrý, jako ty ostatní?

Minulý týden se nesl ve znamení premiéry třetí série divácky oblíbené show The Grand Tour, kterou moderují oblíbení moderátoři Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. V prvním díle jsme viděli vzpomínku na zkrachovalý automobilový průmysl v americkém Detroitu a test supersportu McLaren Senna, který doslova smetl všechny ostatní automobily při měřeném kole na okruhu Eboladrom.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

A co jsme viděli tento týden? Trojice dostala za úkol vyrazit do kolumbijské divočiny a fotit tam zvířata. Konkrétně kondora, medvěda brýlatého, jaguára a hrocha. Jako dopravní prostředek si zvolili tři terénní vozy. James ve Fiatu Panda 4x4, Jeremy v Jeepu Wrangler a Richard v obřím Chevroletu C3500.

Sraz se konal na pláži a mohlo se rovnou vyrazit. Jen Hammond musel nejdřív dostat auto na pevninu, připlulo mu totiž zabalené ve folii a při pokusech dostat auto na břeh zničili filmovou techniku v Jamesově Pandě. Poté museli zajet do města Cartagena koupit fotoaparáty, kterými budou zvířata fotit. Tam se Hammondův obří pickup samozřejmě necítil jako v domácím prostředí.

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

Pak už následoval přesun do džungle a lovení divoké zvěře. Speciál je bohužel rozdělený na dvě části a v té první toho zatím moc není. Uvidíme tedy, co pro nás budou mít přichystáno příště. Zatím to ale vypadá, že tu máme jeden z nejlepších speciálů, který jsme od našich oblíbených moderátorů viděli. Scény jsou nádherné a humor má dobrou kadenci.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

13.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 12 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků