The Grand Tour je zpět! Jaký byl první díl? A na co se můžeme těšit příště?

Jedenáct dlouhých měsíců. Tak dlouho jsme čekali na návrat oblíbených moderátorů, kteří se nyní vracejí ve třetí sérii oblíbené show The Grand Tour vysílané na Amazon Prime.

Přípravy třetí sezóny The Grand Tour se obešly bez většího dramatu. První sezóna byla opravdu ostře sledovaná, protože všichni chtěli vidět, s čím se slavné trio po Top Gearu vytasí. U druhé sezóny se zase o popularitu postarala nehoda Richarda Hammonda v elektrickém supersportu Rimac.

Natáčení série naštěstí všichni přežili ve zdraví a nyní je tu máme v plné síle. Co jsme tedy viděli v prvním díle, který měl premiéru 18. ledna? V podstatě nic nového. Test supersportovního auta, pompézní roadtrip a oblíbenou Upovídanou ulici. Vysílá se ze stejného stanu a pořád jde o efektní show plnou vzrušujících záběrů. Něco je ale přece jen jinak. Zatím to totiž vypadá, že již neuvidíme rozhovory se zvanými hosty.

The Grand Tour nekončí! Dočká se čtvrté řady a velké změny formátu

The Grand Tour nekončí! Dočká se čtvrté řady a velké změny formátu

V prvním díle se hoši vydali do Detroitu zavzpomínat na staré časy automobilového průmyslu v Americe. V rukou samozřejmě drží volanty těch nejlepších amerických aut. Richard Hammond řídí Dodge Demon, James May Hennessey Exorcist, což je upravený Chevrolet Camaro, a Jeremy Clarkson Ford Mustang upravený firmou RTR.

Film z Detroitu je natočený klasickou šablonou, kterou všichni dobře známe. Je to jako sledovat tři kluky ve školce na pískovišti, jak si hrají s autíčky. A takového kluka v sobě máme přece všichni. Ať už chcete vidět sprint v ulicích města, měření hluku v divadle či závodní okruh v továrně Cadillac, tady si přijdete na své.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Dále uvidíte test McLarenu Senna, kterého se chopil Jeremy. Hypersport s dramatickým výkonem zajel na Eboladromu velmi zajímavý čas. První díl třetí série byl přesně takový, jaký jsem ho chtěl. Efektní odreagování s velkou porcí humoru navíc. Příští týden se můžeme těšit na speciál z Kolumbie!

Dodge

Americká automobilka Dodge byla založená v roce 1900 coby dodavatel dílů pro jiné výrobce. Vlastní vozy vyrábí od roku 1915. V roce 1928 se Dodge stal součástí skupiny Chrysler. Známá je samostatná značka nákladních automobilů RAM.

Dodge Charger • Dodge Challenger • Dodge Durango • Dodge Journey

TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků