The Grand Tour nekončí! Dočká se čtvrté řady a velké změny formátu

Po dřívějších spekulacích o ukončení přichází oficiální zpráva, že motoristická show The Grand Tour bude prodloužena pro další řadu.

Ex-moderátoři Top Gearu Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se do důchodu ještě nechystají. Společnost Amazon stojící za produkcí jejich show The Grand Tour nyní vyvrátila původní spekulace o ukončení a oznámila, že pořadu byla nyní schválena čtvrtá řada na streamovací službě Prime Video. Opět se však dočkáme jistých změn ve formátu.

„S nadšením oznamujeme, že The Grand Tour prodlužujeme o čtvrtou řadu a Prime Video bude i v následujících letech domovem pro Jeremyho, Richarda a Jamese. Pro čtvrtou řadu pánové opustí svůj stan a vydají se na velké dobrodružné cesty, které mají diváci nejvíce v oblibě,“ oznámil Amazon na svém Twitteru.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Původnímu stanu s publikem, ve kterém trojka uváděla jednotlivé segmenty, řešila zprávy z motoristického světa a prováděla rozhovory s celebritami, tedy odzvoní a moderátoři se zřejmě už výhradně pustí do cestování po světě v ještě větším měřítku. Podle deníku The Sun bychom přitom v The Grand Tour již neviděli ani klasické testy nových aut na domovské trati Eboladrome.

Britské noviny rovněž uvádí, že čtvrtá řada bude nejspíše rozdělena na minimálně čtyři speciální a pravděpodobně vícehodinové díly ročně. Nejbližší třetí řada začínající v lednu však ještě zůstane u starého formátu, tedy i stanu s diváky a klasickými testy. Jak ovšem ukázala nejnovější upoutávka, cestování do odlehlých částí světa se dočkáme také.

The Grand Tour láká na třetí řadu. Clarkson, Hammond a May se vrátí v lednu

The Grand Tour láká na třetí řadu. Clarkson, Hammond a May se vrátí v lednu

„Je to vážně smutný den. Naše klábosení a žertování mezi sebou a s publikem mi bude chybět,“ sdělil novinám Clarkson. Rovněž ovšem potvrdil, že změna byla nutná. „Tímto stylem už pracujeme vlastně 17 let – posedáváme ve studiu, koukáme na auta jezdící po trati,“ dodal. Nakonec Clarkson zavtipkoval, že ve věku 58 let už je příliš starý, aby lezl na pódium.

Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

dnes | Miro Mihálik
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků