The Grand Tour nekončí! Dočká se čtvrté řady a velké změny formátu

Po dřívějších spekulacích o ukončení přichází oficiální zpráva, že motoristická show The Grand Tour bude prodloužena pro další řadu.

Ex-moderátoři Top Gearu Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se do důchodu ještě nechystají. Společnost Amazon stojící za produkcí jejich show The Grand Tour nyní vyvrátila původní spekulace o ukončení a oznámila, že pořadu byla nyní schválena čtvrtá řada na streamovací službě Prime Video. Opět se však dočkáme jistých změn ve formátu.

„S nadšením oznamujeme, že The Grand Tour prodlužujeme o čtvrtou řadu a Prime Video bude i v následujících letech domovem pro Jeremyho, Richarda a Jamese. Pro čtvrtou řadu pánové opustí svůj stan a vydají se na velké dobrodružné cesty, které mají diváci nejvíce v oblibě,“ oznámil Amazon na svém Twitteru.

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Jeremy Clarkson otevřeně: Co si myslí o elektroautech? A co řekl o natáčení?

Původnímu stanu s publikem, ve kterém trojka uváděla jednotlivé segmenty, řešila zprávy z motoristického světa a prováděla rozhovory s celebritami, tedy odzvoní a moderátoři se zřejmě už výhradně pustí do cestování po světě v ještě větším měřítku. Podle deníku The Sun bychom přitom v The Grand Tour již neviděli ani klasické testy nových aut na domovské trati Eboladrome.

Britské noviny rovněž uvádí, že čtvrtá řada bude nejspíše rozdělena na minimálně čtyři speciální a pravděpodobně vícehodinové díly ročně. Nejbližší třetí řada začínající v lednu však ještě zůstane u starého formátu, tedy i stanu s diváky a klasickými testy. Jak ovšem ukázala nejnovější upoutávka, cestování do odlehlých částí světa se dočkáme také.

The Grand Tour láká na třetí řadu. Clarkson, Hammond a May se vrátí v lednu

The Grand Tour láká na třetí řadu. Clarkson, Hammond a May se vrátí v lednu

„Je to vážně smutný den. Naše klábosení a žertování mezi sebou a s publikem mi bude chybět,“ sdělil novinám Clarkson. Rovněž ovšem potvrdil, že změna byla nutná. „Tímto stylem už pracujeme vlastně 17 let – posedáváme ve studiu, koukáme na auta jezdící po trati,“ dodal. Nakonec Clarkson zavtipkoval, že ve věku 58 let už je příliš starý, aby lezl na pódium.

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4M (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

21.  3.  2019 | Petr Schnagl | 45 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků