The Action - BESIP Tour 2007

Do brněnského KC Semilasso (Palackého třída 126) dorazí 26. června jedinečná show s tematikou prevence dopravních nehod mladých začínajících řidičů The Action – BESIP Tour 2007. V žádném případě nejde o klasickou preventivně osvětovou kampaň. Stejně jako v předchozích dvou letech vtahuje mladistvé do tvrdé reality dopravní nehody a jejích následků. The Action respektuje mentalitu této věkové skupiny a nikdy nikoho nepoučuje. Přitažlivou a velmi emotivní formou zprostředkuje zážitky těch, kterým tragédie vážné dopravní nehody zásadním způsobem změnila život. Stejně jako nechá nahlédnout do mysli policistů, hasičů a záchranářů, tedy těch, kteří se podílejí na bezprostřední likvidaci následků dopravních nehod. Projekt The Action nepoužívá zažité formy komunikace. Pracuje psychologicky pomocí umělecky ztvárněné show, jejímž hlavním úkolem je zanechat hlubokou pocitovou stopu v mysli mladého začínajícího řidiče.

Jde o velmi zajímavý projekt. Někomu snad může připadat drsný až surový“, říká ministr dopravy ing. Aleš Řebíček a dodává, „Nicméně je třeba vzít v úvahu, jakou věkovou skupinu oslovujeme. Chceme-li ji oslovit účinně, pak s kázáním a přesvědčováním nevystačíme“.

Multimediální show The Action od doby jejího vzniku shlédlo již více jak 30 000 diváků, především středoškoláků a žáků devátých tříd základních škol.

Letošní ročník přinesl novinky nejen v názvu (The Action – BESIP Tour 2007), ale i v choreografii, která využívá metodu ostrého kontrastu mezi uměním a realitou s cílem zasáhnout vědomí i podvědomí diváka co nejhlouběji. „Nevěřím, že by se našel člověk, se kterým takto podané příběhy nehnou. Děláme všechno proto, abychom mladým řidičům prezentovali dopravní nehodu v té nejrealističtější nahotě. Stále se opakující tragické víkendové nehody po návštěvách diskoték nás utvrzují v nutnosti existence projektu The Action,“ říká Martin Gebauer, šéf agentury EuroNet.CZ, která tato představení produkuje.

V KC Semilasso jsou připravena celkem tři představení. První začíná 26. 6. v 9:00, druhé v 10:45 a třetí ve 12:30 hodin.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků