The Action - BESIP Tour 2007

Do brněnského KC Semilasso (Palackého třída 126) dorazí 26. června jedinečná show s tematikou prevence dopravních nehod mladých začínajících řidičů The Action – BESIP Tour 2007. V žádném případě nejde o klasickou preventivně osvětovou kampaň. Stejně jako v předchozích dvou letech vtahuje mladistvé do tvrdé reality dopravní nehody a jejích následků. The Action respektuje mentalitu této věkové skupiny a nikdy nikoho nepoučuje. Přitažlivou a velmi emotivní formou zprostředkuje zážitky těch, kterým tragédie vážné dopravní nehody zásadním způsobem změnila život. Stejně jako nechá nahlédnout do mysli policistů, hasičů a záchranářů, tedy těch, kteří se podílejí na bezprostřední likvidaci následků dopravních nehod. Projekt The Action nepoužívá zažité formy komunikace. Pracuje psychologicky pomocí umělecky ztvárněné show, jejímž hlavním úkolem je zanechat hlubokou pocitovou stopu v mysli mladého začínajícího řidiče.

Jde o velmi zajímavý projekt. Někomu snad může připadat drsný až surový“, říká ministr dopravy ing. Aleš Řebíček a dodává, „Nicméně je třeba vzít v úvahu, jakou věkovou skupinu oslovujeme. Chceme-li ji oslovit účinně, pak s kázáním a přesvědčováním nevystačíme“.

Multimediální show The Action od doby jejího vzniku shlédlo již více jak 30 000 diváků, především středoškoláků a žáků devátých tříd základních škol.

Letošní ročník přinesl novinky nejen v názvu (The Action – BESIP Tour 2007), ale i v choreografii, která využívá metodu ostrého kontrastu mezi uměním a realitou s cílem zasáhnout vědomí i podvědomí diváka co nejhlouběji. „Nevěřím, že by se našel člověk, se kterým takto podané příběhy nehnou. Děláme všechno proto, abychom mladým řidičům prezentovali dopravní nehodu v té nejrealističtější nahotě. Stále se opakující tragické víkendové nehody po návštěvách diskoték nás utvrzují v nutnosti existence projektu The Action,“ říká Martin Gebauer, šéf agentury EuroNet.CZ, která tato představení produkuje.

V KC Semilasso jsou připravena celkem tři představení. První začíná 26. 6. v 9:00, druhé v 10:45 a třetí ve 12:30 hodin.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků