The Action - BESIP Tour 2007

Do brněnského KC Semilasso (Palackého třída 126) dorazí 26. června jedinečná show s tematikou prevence dopravních nehod mladých začínajících řidičů The Action – BESIP Tour 2007. V žádném případě nejde o klasickou preventivně osvětovou kampaň. Stejně jako v předchozích dvou letech vtahuje mladistvé do tvrdé reality dopravní nehody a jejích následků. The Action respektuje mentalitu této věkové skupiny a nikdy nikoho nepoučuje. Přitažlivou a velmi emotivní formou zprostředkuje zážitky těch, kterým tragédie vážné dopravní nehody zásadním způsobem změnila život. Stejně jako nechá nahlédnout do mysli policistů, hasičů a záchranářů, tedy těch, kteří se podílejí na bezprostřední likvidaci následků dopravních nehod. Projekt The Action nepoužívá zažité formy komunikace. Pracuje psychologicky pomocí umělecky ztvárněné show, jejímž hlavním úkolem je zanechat hlubokou pocitovou stopu v mysli mladého začínajícího řidiče.

Jde o velmi zajímavý projekt. Někomu snad může připadat drsný až surový“, říká ministr dopravy ing. Aleš Řebíček a dodává, „Nicméně je třeba vzít v úvahu, jakou věkovou skupinu oslovujeme. Chceme-li ji oslovit účinně, pak s kázáním a přesvědčováním nevystačíme“.

Multimediální show The Action od doby jejího vzniku shlédlo již více jak 30 000 diváků, především středoškoláků a žáků devátých tříd základních škol.

Letošní ročník přinesl novinky nejen v názvu (The Action – BESIP Tour 2007), ale i v choreografii, která využívá metodu ostrého kontrastu mezi uměním a realitou s cílem zasáhnout vědomí i podvědomí diváka co nejhlouběji. „Nevěřím, že by se našel člověk, se kterým takto podané příběhy nehnou. Děláme všechno proto, abychom mladým řidičům prezentovali dopravní nehodu v té nejrealističtější nahotě. Stále se opakující tragické víkendové nehody po návštěvách diskoték nás utvrzují v nutnosti existence projektu The Action,“ říká Martin Gebauer, šéf agentury EuroNet.CZ, která tato představení produkuje.

V KC Semilasso jsou připravena celkem tři představení. První začíná 26. 6. v 9:00, druhé v 10:45 a třetí ve 12:30 hodin.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků