Tetris Challenge už dorazila i do Česka. Hasiči, policie a záchranáři baví internet

Všechno vybavení včetně sebe hezky naskládat k vozidlu a poté se vyfotit z ptačího pohledu. K populární výzvě na sociálních sítích se již připojily i složky z České republiky.

Takzvaná Tetris Challenge vznikla u policistů ve švýcarském Curychu a postupně se rozšířila k příslušníkům policie, hasičů, záchranářů i armády po celém světě. Výzva, která má veřejnosti zábavně ukázat, kolik vybavení jednotlivé složky vozí sebou ve svých vozidlech, už má dokonce příspěvky z České republiky, například od hasičů Středočeského kraje.

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Výzva probíhá na Facebooku, Twitteru i Instagramu. U zmíněných policistů v Curychu tento nápad vznikl během Dne otevřených dveří, kdy chtěla jednotka ukázat, co všechno tamní policisté potřebují ke své práci. Název výzvy samozřejmě odkazuje známou videohru. Stylem uspořádání vybavení těchto jednotek není těžké uhodnout proč.

K výzvě se tedy připojila i Policie ČR, která ukázala, co všechno se včetně posádky nachází ve vozidlech pořádkové jednotky, v jejích technických vozidlech nebo v klasické hlídkové Octavii. U těchto případů nakonec nechybí ani zadržení lidé v poutech ležící čelem k zemi.

Záchranářská ulička: Jak má správně vypadat? A co hrozí, když ji využijete?

Záchranářská ulička: Jak má správně vypadat? A co hrozí, když ji využijete?

K více netradičním příspěvkům patří například fotka od švýcarské posádky záchranného vrtulníku, posádky tanku nizozemské armády nebo člunu záchranářů ze známého skotského jezera Loch Ness. Mimo to se k výzvě připojili už i civilisté, v galerii například uvidíte výbavu tiskového vozidla České televize.

Kromě pobavení a jisté informační hodnoty má ovšem výzva i další přínos. Od mluvčí policejního oddělení v Curychu zaznělo, že jim výzva během krátké doby navýšila počet sledujících na sociálních sítích. Důležitější témata jako pátrání po pohřešovaných osobách nebo bezpečnostní kampaně se tak nyní dostanou k zase většímu publiku.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek