Tetris Challenge už dorazila i do Česka. Hasiči, policie a záchranáři baví internet

Všechno vybavení včetně sebe hezky naskládat k vozidlu a poté se vyfotit z ptačího pohledu. K populární výzvě na sociálních sítích se již připojily i složky z České republiky.

Takzvaná Tetris Challenge vznikla u policistů ve švýcarském Curychu a postupně se rozšířila k příslušníkům policie, hasičů, záchranářů i armády po celém světě. Výzva, která má veřejnosti zábavně ukázat, kolik vybavení jednotlivé složky vozí sebou ve svých vozidlech, už má dokonce příspěvky z České republiky, například od hasičů Středočeského kraje.

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Pravidla silničního provozu do kapsy mají pomoci cizincům. Hodí se ale i nám

Výzva probíhá na Facebooku, Twitteru i Instagramu. U zmíněných policistů v Curychu tento nápad vznikl během Dne otevřených dveří, kdy chtěla jednotka ukázat, co všechno tamní policisté potřebují ke své práci. Název výzvy samozřejmě odkazuje známou videohru. Stylem uspořádání vybavení těchto jednotek není těžké uhodnout proč.

K výzvě se tedy připojila i Policie ČR, která ukázala, co všechno se včetně posádky nachází ve vozidlech pořádkové jednotky, v jejích technických vozidlech nebo v klasické hlídkové Octavii. U těchto případů nakonec nechybí ani zadržení lidé v poutech ležící čelem k zemi.

Záchranářská ulička: Jak má správně vypadat? A co hrozí, když ji využijete?

Záchranářská ulička: Jak má správně vypadat? A co hrozí, když ji využijete?

K více netradičním příspěvkům patří například fotka od švýcarské posádky záchranného vrtulníku, posádky tanku nizozemské armády nebo člunu záchranářů ze známého skotského jezera Loch Ness. Mimo to se k výzvě připojili už i civilisté, v galerii například uvidíte výbavu tiskového vozidla České televize.

Kromě pobavení a jisté informační hodnoty má ovšem výzva i další přínos. Od mluvčí policejního oddělení v Curychu zaznělo, že jim výzva během krátké doby navýšila počet sledujících na sociálních sítích. Důležitější témata jako pátrání po pohřešovaných osobách nebo bezpečnostní kampaně se tak nyní dostanou k zase většímu publiku.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička | 8 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 9 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků