Testování Škodovek na Nymbursku

Zastupitelstvo Milovic na Nymbursku připravuje seznam požadavků na firmu Škoda Auto. Automobilka chce v blízkosti města postavit testovací okruh a Milovice žádají vyšší kompenzace, než Škoda loni nabízela. Oficiální jednání město dosud s firmou nezahájilo, ale opět zvažuje tuto možnost. Řekl to starosta Milan Kraus.

Zastupitelé minulý týden vytvořili komisi, která má vypracovat návrh kompenzací. V dubnu jej má zastupitelstvo posoudit a rozhodnout, zda zahájí s automobilkou jednání.

Automobilka loni s radnicí na téma možných kompenzací několikrát jednala. Nabízela městu podporu při budování infrastruktury a zlepšení životního prostředí ve výši několika desítek milionů korun. Zastupitelé ale loni rozhodli, že jednání se Škodou přeruší. Neschválili také příslušné změny územního plánu. Obě tato rozhodnutí jsou stále v platnosti. Nyní zastupitelé po delší době připustili možnost jednání.

Vztah milovické veřejnosti k polygonu není jednoznačný. Odpůrci stavby plánované v bývalém vojenském prostoru Milovice - Mladá ale měli dosud mezi zástupci města navrch. Kritizují ohrožení vzácných přírodních stanovišť i zvířecích druhů a také zhoršení rekreačních možností v této oblasti. Zastánci projektu argumentují tím, že bývalý vojenský prostor je zdevastovaný, plný černých skládek a rozbořených objektů. Vybudování polygonu by podle nich přineslo nové pracovní příležitosti a nalákalo i další investory do této oblasti.

Škoda Auto naráží na protesty ochránců přírody a obyvatel blízkých obcí řadu měsíců. Firma proto nechce upřesňovat možný termín, v němž by se nový polygon mohl začít stavět.

Krajské zastupitelstvo loni v prosinci schválilo návrh změn územního plánu, kde se počítá s umístěním polygonu v centru bývalého vojenského prostoru. Naopak zamítlo variantu okruhu v lesích u Luštěnic na Mladoboleslavsku. Tuto variantu podporují ochránci přírody.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků