Testování Škodovek na Nymbursku

Zastupitelstvo Milovic na Nymbursku připravuje seznam požadavků na firmu Škoda Auto. Automobilka chce v blízkosti města postavit testovací okruh a Milovice žádají vyšší kompenzace, než Škoda loni nabízela. Oficiální jednání město dosud s firmou nezahájilo, ale opět zvažuje tuto možnost. Řekl to starosta Milan Kraus.

Zastupitelé minulý týden vytvořili komisi, která má vypracovat návrh kompenzací. V dubnu jej má zastupitelstvo posoudit a rozhodnout, zda zahájí s automobilkou jednání.

Automobilka loni s radnicí na téma možných kompenzací několikrát jednala. Nabízela městu podporu při budování infrastruktury a zlepšení životního prostředí ve výši několika desítek milionů korun. Zastupitelé ale loni rozhodli, že jednání se Škodou přeruší. Neschválili také příslušné změny územního plánu. Obě tato rozhodnutí jsou stále v platnosti. Nyní zastupitelé po delší době připustili možnost jednání.

Vztah milovické veřejnosti k polygonu není jednoznačný. Odpůrci stavby plánované v bývalém vojenském prostoru Milovice - Mladá ale měli dosud mezi zástupci města navrch. Kritizují ohrožení vzácných přírodních stanovišť i zvířecích druhů a také zhoršení rekreačních možností v této oblasti. Zastánci projektu argumentují tím, že bývalý vojenský prostor je zdevastovaný, plný černých skládek a rozbořených objektů. Vybudování polygonu by podle nich přineslo nové pracovní příležitosti a nalákalo i další investory do této oblasti.

Škoda Auto naráží na protesty ochránců přírody a obyvatel blízkých obcí řadu měsíců. Firma proto nechce upřesňovat možný termín, v němž by se nový polygon mohl začít stavět.

Krajské zastupitelstvo loni v prosinci schválilo návrh změn územního plánu, kde se počítá s umístěním polygonu v centru bývalého vojenského prostoru. Naopak zamítlo variantu okruhu v lesích u Luštěnic na Mladoboleslavsku. Tuto variantu podporují ochránci přírody.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků