Testování Škodovek na Nymbursku

Zastupitelstvo Milovic na Nymbursku připravuje seznam požadavků na firmu Škoda Auto. Automobilka chce v blízkosti města postavit testovací okruh a Milovice žádají vyšší kompenzace, než Škoda loni nabízela. Oficiální jednání město dosud s firmou nezahájilo, ale opět zvažuje tuto možnost. Řekl to starosta Milan Kraus.

Zastupitelé minulý týden vytvořili komisi, která má vypracovat návrh kompenzací. V dubnu jej má zastupitelstvo posoudit a rozhodnout, zda zahájí s automobilkou jednání.

Automobilka loni s radnicí na téma možných kompenzací několikrát jednala. Nabízela městu podporu při budování infrastruktury a zlepšení životního prostředí ve výši několika desítek milionů korun. Zastupitelé ale loni rozhodli, že jednání se Škodou přeruší. Neschválili také příslušné změny územního plánu. Obě tato rozhodnutí jsou stále v platnosti. Nyní zastupitelé po delší době připustili možnost jednání.

Vztah milovické veřejnosti k polygonu není jednoznačný. Odpůrci stavby plánované v bývalém vojenském prostoru Milovice - Mladá ale měli dosud mezi zástupci města navrch. Kritizují ohrožení vzácných přírodních stanovišť i zvířecích druhů a také zhoršení rekreačních možností v této oblasti. Zastánci projektu argumentují tím, že bývalý vojenský prostor je zdevastovaný, plný černých skládek a rozbořených objektů. Vybudování polygonu by podle nich přineslo nové pracovní příležitosti a nalákalo i další investory do této oblasti.

Škoda Auto naráží na protesty ochránců přírody a obyvatel blízkých obcí řadu měsíců. Firma proto nechce upřesňovat možný termín, v němž by se nový polygon mohl začít stavět.

Krajské zastupitelstvo loni v prosinci schválilo návrh změn územního plánu, kde se počítá s umístěním polygonu v centru bývalého vojenského prostoru. Naopak zamítlo variantu okruhu v lesích u Luštěnic na Mladoboleslavsku. Tuto variantu podporují ochránci přírody.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků