Test Mercedes-AMG GT S: Jeden den středem pozornosti

Jednodenní testovací zápůjčky mají zásadní nevýhodu: Pokud je zrovna hnusné počasí, máte zkažený celý test. Když jsem si šel vyzvednout AMG GT S, tak bylo samozřejmě chladno a zcela samozřejmě také pršelo...
Seznam kapitol
 1. Úvod, Opravdový krasavec
 2. Prší, aneb když má být AMG GT S obyčejné auto
 3. Je sucho, aneb když Arnold zahodí kočárek
 4. Za závodní okruh bych se fakt nezlobil, Interiér pouze dvoumístný
 5. Je skvělý, jen je trochu nepřirozený, Verdikt, Technické údaje
 6. Fotogalerie

Nevím, jak to kolega Jirka dělá, ale má vzácnou vlastnost ovlivňovat počasí. Tak například když letěl v květnu na prezentaci Audi Q7, napadl tam sníh, což způsobilo docela velké komplikace, protože kromě jiného bylo kompletně celé stádo testovacích Q7 na letních pneumatikách. Když nedávno letěl na dvoudenní prezentaci Porsche Boxster Spyder, jeden den pršelo a když jsme v polovině června dostali na jednodenní test Mercedes-AMG GT S, samozřejmě bylo chladno a opět pršelo. Mohl jsem to vlastně tušit dopředu.

Prohlédněte si Mercedes-AMG GT v obří galerii a na sedmi videích

Prohlédněte si Mercedes-AMG GT v obří galerii a na sedmi videích

Na auta jako je AMG GT ještě k tomu v silnější verzi S se vždy čeká dlouhá fronta, podle toho, jaké priority vám konkrétní automobilka přidělí a ještě se navíc musí testy rozložit mezi marketingové akce. Čím déle na takový vůz čekáte, tím více se na něj těšíte a tím více také doufáte, že vám bude přát počasí. Pokud  prší, otestujete ze schopností vozu na sto procent leda tak funkci stabilizace, kontrolu trakce a stěrače. Zdálo se, že tohle bude náš případ.

Opravdový krasavec

Ráno jsme se sbalil a vyrazil pro auto na pražský Chodov. Ty prokleté proudy vody mě opravdu moc neuklidnily při představě, že mám usednout do zadolkolky s výkonem 510 koní. Jistou nervozitu ještě přidalo čekání v showroomu, kdy jsem jen tak z dlouhé chvíle okouknul jiný exemplář AMG GT S, u kterého hrdě visela cenovka 5 100 000 Kč. Dnes to bude opravdu dobrodružné.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tohle žluté AMG GT S jste už patrně viděli v televizi nebo v jiných testech a patrně jste už o něm také četli, že to je moc pěkné auto. Je to pravda. Na kolemjdoucí působí jako magnet

Jakmile přijel žlutý testovací exemplář, který jste už určitě viděli v televizi, na nějaké akci nebo někde jinde na webu, bylo jasné, že ostatní kolegové (a nejen ti čeští) měli pravdu. Designově se tohle auto Mercedesu povedlo více než hodně. Dlouhá kapota, kabina posazená daleko dozadu, elegantní zadní partie a k tomu kombinace žluté karoserie s černými disky. Někteří v tomto autě vidí Porsche 911, mně připomíná spíše Jaguar F-Type Coupé. Ale to je v zásadě jedno, hlavní je, že budí pozornost.

Mercedes-AMG GT S vs. konkurence
  AMG GT S Jaguar F-Type R Porsche 911 GTS
Zdvihový objem (cm3) 3982 5000 3800
Výkon (kW/k) 375/510 405/550 316/430
Točivý moment (Nm) 650 680 440
0-100 km/h (s) 3,8 4,2 4,0
Max. rychlost (km/h) 310 300 304
Pohotovostní hmotnost (kg) 1645 1650 1445
Délka/šířka/výška (mm) 4546/1939/1288 4470/1923/1314 4509/1852/1295
Rozvor (mm) 2630 2622 2450
Cena (Kč) 3 775 200 3 170 926 3 326 000

Pokud se náhodou někdy dostanete za volant AMG GT, zjistíte to prakticky okamžitě. Kamkoliv přijedete, hned si na vás někdo bude ukazovat, ti odvážnější za vámi přijdou a začnou se vyptávat a přirozeně si potřebují auto i vyfotit. Jak tak čekám před redakcí na Jiřího, pozoruji dobrých deset lidí rozmístěných všude okolo, kteří nejprve slyšeli zvuk vozu a pak se přišli podívat blíže, cože to za žlutou parádu přijelo.

Mercedesu se prostě podařilo stvořit elegantní kupé, u kterého na první pohled i každé malé dítě pozná, že to není úplně obyčejné auto. Kdo chce být středem pozornosti, ten bude nadšen. 

Radosti
Motor, převodovka, brzdy
Relativně pohodlný podvozek
Výborné jízdní vlastnosti
Povedený design
Čitelné chování na limitu
Starosti
Nepřehledný středový panel
F-Type R i 911 GTS jsou levnější
Ať zaparkujete, kde chcete, vždy přijde někdo, kdo si potřebuje auto prohlédnout
9  /10

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Následující kapitola
Seznam kapitol
 1. Úvod, Opravdový krasavec
 2. Prší, aneb když má být AMG GT S obyčejné auto
 3. Je sucho, aneb když Arnold zahodí kočárek
 4. Za závodní okruh bych se fakt nezlobil, Interiér pouze dvoumístný
 5. Je skvělý, jen je trochu nepřirozený, Verdikt, Technické údaje
 6. Fotogalerie
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

včera | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Hyundai Kona N 2.0 T-GDI 8DCT: Módní záležitost se vším všudy

Hyundai Kona N 2.0 T-GDI 8DCT

Když dělal Hyundai facelift modelu i30 N, nacpal jeho techniku rovnou i do crossoveru Kona. Tím rozšířil rodinu sportovních modelů o nového člena. Jak jezdí první sportovní SUV Hyundaie?

20.  10.  2021 | Vladimír Kadera | 6 příspěvků