Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Po uvedení nového crossoveru Model Y si šéf Tesly klasicky přichystal upoutávku na další nový model. Začíná tedy čekání na dlouho diskutovaný elektrický pick-up.

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se během slavnostního představení nového crossoveru Model Y nerozhodl své fanoušky obdarovat upoutávkou na další budoucí model. Šéf kalifornské automobilky tak vypustil do světa tajemnou fotku, na které bychom měli podle všeho vidět dlouho očekávaný elektrický pick-up Tesly.

Jestli koukáme na příď či záď pick-upu je celkem nejasné, každopádně má být ale novinka podle Muska inspirována „kyberpunkem“. Fotka byla mimochodem zveřejněna na konci premiéry Modelu Y, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Linie LED osvětlení na voze ostatně láká na vcelku futuristický design.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se tak má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Klasicky však musíme u Tesly počítat s dlouhou časovou linií. Minulý týden představený crossover Model Y má plánované uvedení na trh v druhé polovině příštího roku, přičemž nový pick-up máme čekat až poté. Výhledově tedy zase koukáme na nový model, jehož představení se sice máme dočkat ještě letos, do prodeje se ale podívá až za pár let.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Očekáván je také konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku. Do mladé začínající firmy přitom nedávno investoval nemalé peníze technologický gigant Amazon a specifikace pick-upu Rivian R1T jednoduše bere dech. Více jsme o něm psali zde.

Galerie doplněna o Teslu Model Y.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků