Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Po uvedení nového crossoveru Model Y si šéf Tesly klasicky přichystal upoutávku na další nový model. Začíná tedy čekání na dlouho diskutovaný elektrický pick-up.

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se během slavnostního představení nového crossoveru Model Y nerozhodl své fanoušky obdarovat upoutávkou na další budoucí model. Šéf kalifornské automobilky tak vypustil do světa tajemnou fotku, na které bychom měli podle všeho vidět dlouho očekávaný elektrický pick-up Tesly.

Jestli koukáme na příď či záď pick-upu je celkem nejasné, každopádně má být ale novinka podle Muska inspirována „kyberpunkem“. Fotka byla mimochodem zveřejněna na konci premiéry Modelu Y, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Linie LED osvětlení na voze ostatně láká na vcelku futuristický design.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se tak má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Klasicky však musíme u Tesly počítat s dlouhou časovou linií. Minulý týden představený crossover Model Y má plánované uvedení na trh v druhé polovině příštího roku, přičemž nový pick-up máme čekat až poté. Výhledově tedy zase koukáme na nový model, jehož představení se sice máme dočkat ještě letos, do prodeje se ale podívá až za pár let.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Očekáván je také konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku. Do mladé začínající firmy přitom nedávno investoval nemalé peníze technologický gigant Amazon a specifikace pick-upu Rivian R1T jednoduše bere dech. Více jsme o něm psali zde.

Galerie doplněna o Teslu Model Y.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků