Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Po uvedení nového crossoveru Model Y si šéf Tesly klasicky přichystal upoutávku na další nový model. Začíná tedy čekání na dlouho diskutovaný elektrický pick-up.

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se během slavnostního představení nového crossoveru Model Y nerozhodl své fanoušky obdarovat upoutávkou na další budoucí model. Šéf kalifornské automobilky tak vypustil do světa tajemnou fotku, na které bychom měli podle všeho vidět dlouho očekávaný elektrický pick-up Tesly.

Jestli koukáme na příď či záď pick-upu je celkem nejasné, každopádně má být ale novinka podle Muska inspirována „kyberpunkem“. Fotka byla mimochodem zveřejněna na konci premiéry Modelu Y, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Linie LED osvětlení na voze ostatně láká na vcelku futuristický design.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se tak má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Klasicky však musíme u Tesly počítat s dlouhou časovou linií. Minulý týden představený crossover Model Y má plánované uvedení na trh v druhé polovině příštího roku, přičemž nový pick-up máme čekat až poté. Výhledově tedy zase koukáme na nový model, jehož představení se sice máme dočkat ještě letos, do prodeje se ale podívá až za pár let.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Očekáván je také konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku. Do mladé začínající firmy přitom nedávno investoval nemalé peníze technologický gigant Amazon a specifikace pick-upu Rivian R1T jednoduše bere dech. Více jsme o něm psali zde.

Galerie doplněna o Teslu Model Y.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků