Tesla už láká na svůj elektrický pick-up. Představení se máme dočkat ještě letos

Po uvedení nového crossoveru Model Y si šéf Tesly klasicky přichystal upoutávku na další nový model. Začíná tedy čekání na dlouho diskutovaný elektrický pick-up.

Nebyl by to Elon Musk, kdyby se během slavnostního představení nového crossoveru Model Y nerozhodl své fanoušky obdarovat upoutávkou na další budoucí model. Šéf kalifornské automobilky tak vypustil do světa tajemnou fotku, na které bychom měli podle všeho vidět dlouho očekávaný elektrický pick-up Tesly.

Jestli koukáme na příď či záď pick-upu je celkem nejasné, každopádně má být ale novinka podle Muska inspirována „kyberpunkem“. Fotka byla mimochodem zveřejněna na konci premiéry Modelu Y, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Linie LED osvětlení na voze ostatně láká na vcelku futuristický design.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se tak má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Klasicky však musíme u Tesly počítat s dlouhou časovou linií. Minulý týden představený crossover Model Y má plánované uvedení na trh v druhé polovině příštího roku, přičemž nový pick-up máme čekat až poté. Výhledově tedy zase koukáme na nový model, jehož představení se sice máme dočkat ještě letos, do prodeje se ale podívá až za pár let.

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Amazon investoval do startupu Rivian. Má se Tesla začít bát?

Očekáván je také konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku. Do mladé začínající firmy přitom nedávno investoval nemalé peníze technologický gigant Amazon a specifikace pick-upu Rivian R1T jednoduše bere dech. Více jsme o něm psali zde.

Galerie doplněna o Teslu Model Y.

TEST Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4 AllGrip: Chcete ho? Ano, chcete ho!

Suzuki Jimny 1.5 VVT 4x4

Když na vás Jimny pohlédne svým roztomilým kukučem, není ani třeba klást onu známou otázku „Chcete mě?“. Tehle roztomilej kříženeček je totiž moc hodnej, má rád projížďky po lese, ale umí se chovat i ve městě, hodí se k dětem i na práci, moc toho nespapá a vejde se skoro všude. Toho prostě chcete, o tom není sporu. Ale zaprvé není všechno jen a jen růžové, a pak je tu ještě jedna zásadní otázka: Automat, nebo manuál? Pečlivě jsme vyzkoušeli oba.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
První jízda s Volkswagenem Golf VIII: Klasik všech klasiků v digitálním věku

Volkswagen Golf VIII

S novým Volkswagenem Golfem jsme se staticky seznámili koncem října při oficiálním odhalení. Nyní se osmým vydáním evropského bestselleru konečně svezeme.

10.  12.  2019 | Svět motorů | 59 příspěvků
TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 31 příspěvků