Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Po hrstce upoutávek již vedoucí Tesly upřesňuje datum odhalení dlouho očekávaného elektrického pick-upu.

Stačil jeden tweet a pozornost opět padá na uvedení dalšího modelu kalifornské Tesly. Vedoucí automobilky Elon Musk už totiž potvrdil, že elektrický pick-up značky se poprvé ukáže veřejnosti 21. listopadu v Los Angeles nedaleko továrny společnosti SpaceX. Musk přitom opět navnadil na designovou inspiraci modelu „kyberpunkem“.

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

Chystáný pick-up totiž nazval jako Cybertruck. Už dříve během premiéry Modelu Y byla na pick-up zveřejněna upoutávka, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Nejen odhalenou linií LED osvětlení bychom se tak měli dočkat vskutku futuristického designu.

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Musk kromě toho tvrdí, že pracovními schopnostmi pick-up překoná i tvrdou konkurenci ve formě Fordu F-150 – jehož elektrickou verzi už Ford chystá také. Očekáván je rovněž konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku.

U kalifornské automobilky je však pravděpodobné, že půjde opět o ukázku předprodukční verze modelu, obdobně jako u sporťáku Tesla Roadster, který výrobce představil již v roce 2017, produkce je však stanovena až na rok 2020. Toho roku má započít i produkce Tesly Model Y, načež startu výroby nového pick-upu bychom se dočkali až následně.

Galerie doplněna o Ford F-150 Electric, Rivian R1T, Teslu Roadster a Teslu Model Y.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků