Tesla upřesňuje premiéru elektrického pick-upu. Elon Musk mu říká Cybertruck

Po hrstce upoutávek již vedoucí Tesly upřesňuje datum odhalení dlouho očekávaného elektrického pick-upu.

Stačil jeden tweet a pozornost opět padá na uvedení dalšího modelu kalifornské Tesly. Vedoucí automobilky Elon Musk už totiž potvrdil, že elektrický pick-up značky se poprvé ukáže veřejnosti 21. listopadu v Los Angeles nedaleko továrny společnosti SpaceX. Musk přitom opět navnadil na designovou inspiraci modelu „kyberpunkem“.

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

Tesla nechala nahlédnout do soukromé laboratoře, ve které ničí svá auta

Chystáný pick-up totiž nazval jako Cybertruck. Už dříve během premiéry Modelu Y byla na pick-up zveřejněna upoutávka, a to za doprovodu hudebního motivu slavného sci-fi Blade Runner. Nejen odhalenou linií LED osvětlení bychom se tak měli dočkat vskutku futuristického designu.

Šéf Tesly už dříve oznámil pár informací o chystaném pick-upu. V hranaté a prakticky pojaté karoserii se má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Musk kromě toho tvrdí, že pracovními schopnostmi pick-up překoná i tvrdou konkurenci ve formě Fordu F-150 – jehož elektrickou verzi už Ford chystá také. Očekáván je rovněž konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku.

U kalifornské automobilky je však pravděpodobné, že půjde opět o ukázku předprodukční verze modelu, obdobně jako u sporťáku Tesla Roadster, který výrobce představil již v roce 2017, produkce je však stanovena až na rok 2020. Toho roku má započít i produkce Tesly Model Y, načež startu výroby nového pick-upu bychom se dočkali až následně.

Galerie doplněna o Ford F-150 Electric, Rivian R1T, Teslu Roadster a Teslu Model Y.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků