Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Dlouho očekávaná základní varianta Tesly Model 3 konečně míří do prodeje. Nově přitom mají být všechny budoucí Tesly prodávány výhradně on-line.

Oznamovaná základní verze Tesly Model 3 byla dlouhou dobu nedostupná. Teď už však kalifornská automobilka konečně uvádí svou nejlevnější specifikaci elektromobilu do prodeje. Novinka bude v USA začínat na cenovce 35.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 785.000 korun. V některých zemích (či státech USA), kde je nákup elektromobilů zvýhodňován úlevami, by tak mohla cenovka klesnout ještě níže.  

Nejzákladnější Model 3 přijíždí s výbavou zahrnující látkové potahy sedaček, manuálně nastavitelnou pozici volantu a sedaček, navigaci se základním balíčkem map, čtveřici USB portů a bateriový modul zajišťující dojezd až 354 kilometrů. Akcelerace modelu z nuly na 100 km/h zabere 5,6 vteřiny a maximální rychlost je 209 km/h.

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Výbavu však lze dále rozšířit balíčkem Partial Premium Interior za cenu okolo 2000 dolarů (asi 44.800 Kč), který přidává lepší audiosystém, elektricky polohovatelné a vyhřívané sedačky, kvalitnější polstrování, LED mlhovky a rovněž zvýšení dojezdu o dalších přibližně 32 km.  

A přestože mají mít všechny verze Modelu 3 panoramatickou střechu, elektricky sklopná a vyhřívaná zrcátka a Bluetooth konektivitu, zcela základní specifikace se bohužel obejde bez možnosti internetového prohlížeče nebo streamování audia.

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Tesla oznamuje, že v USA spouští objednávky už nyní, přičemž nová auta se mohou k zákazníkům dostat už na konci března. Informace o dostupnosti, specifikaci a ceně nejzákladnějšího Modelu 3 pro evropský trh zatím nemáme.  

Šéf Tesly Elon Musk pak v návaznosti na spuštění prodeje uvedl, že všechny budoucí modely Tesly budou prodávány výhradně on-line. Některá existující dealerství tak budou přeměněna na informační centra pro zákazníky Tesly, zatímco u jiných prodejen dojde k zániku. S tím bude samozřejmě souviset propouštění zaměstnanců automobilky. Musk uvedl, že objednání nové Tesly přes smartphone bude možné provést během pár minut.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků