Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Dlouho očekávaná základní varianta Tesly Model 3 konečně míří do prodeje. Nově přitom mají být všechny budoucí Tesly prodávány výhradně on-line.

Oznamovaná základní verze Tesly Model 3 byla dlouhou dobu nedostupná. Teď už však kalifornská automobilka konečně uvádí svou nejlevnější specifikaci elektromobilu do prodeje. Novinka bude v USA začínat na cenovce 35.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 785.000 korun. V některých zemích (či státech USA), kde je nákup elektromobilů zvýhodňován úlevami, by tak mohla cenovka klesnout ještě níže.  

Nejzákladnější Model 3 přijíždí s výbavou zahrnující látkové potahy sedaček, manuálně nastavitelnou pozici volantu a sedaček, navigaci se základním balíčkem map, čtveřici USB portů a bateriový modul zajišťující dojezd až 354 kilometrů. Akcelerace modelu z nuly na 100 km/h zabere 5,6 vteřiny a maximální rychlost je 209 km/h.

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Výbavu však lze dále rozšířit balíčkem Partial Premium Interior za cenu okolo 2000 dolarů (asi 44.800 Kč), který přidává lepší audiosystém, elektricky polohovatelné a vyhřívané sedačky, kvalitnější polstrování, LED mlhovky a rovněž zvýšení dojezdu o dalších přibližně 32 km.  

A přestože mají mít všechny verze Modelu 3 panoramatickou střechu, elektricky sklopná a vyhřívaná zrcátka a Bluetooth konektivitu, zcela základní specifikace se bohužel obejde bez možnosti internetového prohlížeče nebo streamování audia.

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Tesla oznamuje, že v USA spouští objednávky už nyní, přičemž nová auta se mohou k zákazníkům dostat už na konci března. Informace o dostupnosti, specifikaci a ceně nejzákladnějšího Modelu 3 pro evropský trh zatím nemáme.  

Šéf Tesly Elon Musk pak v návaznosti na spuštění prodeje uvedl, že všechny budoucí modely Tesly budou prodávány výhradně on-line. Některá existující dealerství tak budou přeměněna na informační centra pro zákazníky Tesly, zatímco u jiných prodejen dojde k zániku. S tím bude samozřejmě souviset propouštění zaměstnanců automobilky. Musk uvedl, že objednání nové Tesly přes smartphone bude možné provést během pár minut.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků