Tesla spustila prodej nejlevnějšího Modelu 3. V přepočtu nestojí ani 800.000 Kč

Dlouho očekávaná základní varianta Tesly Model 3 konečně míří do prodeje. Nově přitom mají být všechny budoucí Tesly prodávány výhradně on-line.

Oznamovaná základní verze Tesly Model 3 byla dlouhou dobu nedostupná. Teď už však kalifornská automobilka konečně uvádí svou nejlevnější specifikaci elektromobilu do prodeje. Novinka bude v USA začínat na cenovce 35.000 dolarů, tedy v přepočtu asi 785.000 korun. V některých zemích (či státech USA), kde je nákup elektromobilů zvýhodňován úlevami, by tak mohla cenovka klesnout ještě níže.  

Nejzákladnější Model 3 přijíždí s výbavou zahrnující látkové potahy sedaček, manuálně nastavitelnou pozici volantu a sedaček, navigaci se základním balíčkem map, čtveřici USB portů a bateriový modul zajišťující dojezd až 354 kilometrů. Akcelerace modelu z nuly na 100 km/h zabere 5,6 vteřiny a maximální rychlost je 209 km/h.

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Splašený infotainment nebo prasklé sklo. Tesla Model 3 očima zákazníků

Výbavu však lze dále rozšířit balíčkem Partial Premium Interior za cenu okolo 2000 dolarů (asi 44.800 Kč), který přidává lepší audiosystém, elektricky polohovatelné a vyhřívané sedačky, kvalitnější polstrování, LED mlhovky a rovněž zvýšení dojezdu o dalších přibližně 32 km.  

A přestože mají mít všechny verze Modelu 3 panoramatickou střechu, elektricky sklopná a vyhřívaná zrcátka a Bluetooth konektivitu, zcela základní specifikace se bohužel obejde bez možnosti internetového prohlížeče nebo streamování audia.

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Polestar 2 oficiálně: Vysoký výkon jsme čekali, takovou cenu však nikoli

Tesla oznamuje, že v USA spouští objednávky už nyní, přičemž nová auta se mohou k zákazníkům dostat už na konci března. Informace o dostupnosti, specifikaci a ceně nejzákladnějšího Modelu 3 pro evropský trh zatím nemáme.  

Šéf Tesly Elon Musk pak v návaznosti na spuštění prodeje uvedl, že všechny budoucí modely Tesly budou prodávány výhradně on-line. Některá existující dealerství tak budou přeměněna na informační centra pro zákazníky Tesly, zatímco u jiných prodejen dojde k zániku. S tím bude samozřejmě souviset propouštění zaměstnanců automobilky. Musk uvedl, že objednání nové Tesly přes smartphone bude možné provést během pár minut.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků