Tesla snižuje zaměstnancům platy až o 30 procent. Někteří ale pracovat ani nemohou

Zaměstnanci Tesly, kteří mohou pracovat z domova, budou pobírat 70 až 90 procent platu. Do normálu by se měl stav vrátit začátkem května.

Zaměstnancům automobilky Tesla přišel email od HR oddělení, ve kterém stojí, že zaměstnanci, kteří mohou pracovat z domova a ti, jejichž práce je pro chod firmy nezbytná, budou mít snížený plat o 10 až 30 procent. Ostatní zaměstnanci dostanou dovolenou.

Majitel Tesly doplatil na svou vlastní hloupost. Zničil si auto, Tesla se k němu otočila zády

Majitel Tesly doplatil na svou vlastní hloupost. Zničil si auto, Tesla se k němu otočila zády

Tyto kroky automobilka učinila v návaznosti na pandemii COVID-19, která ochromila průmysl a prodeje po celém světě. Výroba automobilů Tesla ve Fremontu byla například odstavena před dvěma týdny. Do normálního stavu by se vše mělo vrátit 4. května.

Elon Musk již v březnu svým zaměstnancům uvedl, že pokud se necítí dobře, do práce chodit nemusí. Dle jeho slov dokonce nebyl žádný zaměstnanec jeho automobilky na test nového koronaviru pozitivní. I přes tuto hrozbu navíc Tesla v prvním kvartálu roku 2020 vyrobila 103.000 vozů a 84.000 jich dodala zákazníkům. Vzhledem k současné situaci ale čísla za druhý kvartál už zřejmě nebudou tak pozitivní. 

Dealer Lexusu si vystřelil z majitelů Tesel. Chce je přetáhnout, nabízí směšnou slevu

Dealer Lexusu si vystřelil z majitelů Tesel. Chce je přetáhnout, nabízí směšnou slevu

Odstávky výroby nicméně vznikají po celém světě a výjimkou není ani Česká republika. Zaměstnanci Hyundaie jsou od 23. března na dva týdny doma za 70 % platu, Škodováci budou doma do 20. dubna nově za 75 % platu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků