Tesla Semi opět spatřena v akci: Elektrický tahač prochází zátěžovými testy v provozu

Kalifornská automobilka nadále sbírá data z testování svého elektrického tahače v reálném provozu. Uvedení Tesly Semi do prodeje se má tedy dále zpozdit.

Jeden z prototypů tahače Tesla Semi byl nyní spatřen s naloženým přívěsem na dálnici 405 v Los Angeles. Matně červený exemplář vezl betonové bloky a na cestě jej doprovázela Tesla Model X. Jedna se o další z případů, kdy byl chystaný elektrický tahač zachycen v reálném provozu. S nadále probíhajícími zátěžovými testy se spekuluje, že předpovídané uvedení na trh Tesla nakonec nestihne.

Čas letí rychle. Během představení konceptu na konci roku 2017 bylo oznámeno uvedení na trh v roce 2019. Podle informací od řady zdrojů však kalifornská značka nestíhá letošní start prodejů dodržet a elektrického tahače se první zákazníci dočkají až během roku 2020.

Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Náhle explodující Tesla Model S je v Číně virální videem. Automobilka případ vyšetřuje

Rezervace vozů už Tesla spustila a automobilka nyní vyhlíží nutnost pokrytí silné poptávky. Do seznamu známých firem čekajících na elektrické tahače už totiž patří například Pepsi, které drží objednávku na 100 kusů Semi. Mezi dalšími zájemci jsou ale také velké přepravní společnosti DHL (10 ks), FedEx (20 ks) nebo UPS (125 ks). Celkem o Semi projevila zájem už více jak dvacítka velkých společností především z USA.

Nakonec se hodí připomenout základní technické informace Semi. Tahač pohání čtyři nezávislé elektromotory umístěné na zadní nápravě. Bez přívěsu zvládne akceleraci z nuly na 96 km/h za 5 sekund, při plném zatížení s návěsem (celková hmotnost 36 tun) zvládne stejnou disciplínu za 20 sekund.

Koncern FCA našel šikovnou kličku, jak se vyhnout pokutám za vysoké emise

Koncern FCA našel šikovnou kličku, jak se vyhnout pokutám za vysoké emise

Automobilka se dříve nechala slyšet, že tahač má mít při dálniční rychlosti dojezd asi 805 kilometrů. Vysokorychlostní DC nabíjecí systém pak dokáže přibližně za 30 minut zajistit dojezd až 644 km. Tesla rovněž uvedla, že provoz Semi má během milionu ujetých mil firmám ušetřit až 200.000 dolarů (asi 4,6 milionu korun) v nákladech na palivo.

Tesla Semi bude pochopitelně vybavena i dále rozšířeným Autopilotem, který nabídne i funkci cestování v konvoji. Pokud pojede více modelů Semi za sebou, dokážou zcela samostatně následovat první tahač.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků