Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Automobilka bude mimo jiné pokračovat ve vývoji nových modelů. Kdy se dočkáme crossoveru Y?

Že má za sebou americká Tesla nejúspěšnější rok v historii, už víme. Víme také, že o práci přijde zhruba tři tisíce lidí, aby mohla Tesla nabízet levnější Model 3. Teď už i víme, na kolik si americká automobilka v loňském roce přišla. Zřejmě je co slavit.

V posledním kvartálu loňského roku byl zaznamenán profit 139 milionů dolarů, což je sice o více jak polovinu méně než ve třetím čtvrtletí, ale ve výsledku to za celý rok dělá téměř miliardu dolarů. Jak řekl sám Elon Musk, loňský rok byl pro Teslu největší výzvou, ale nakonec byl také nejúspěšnější.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Zisky jsou totiž téměř o polovinu větší než v roce 2017. Razantní nárůst byl dosažen i díky zahájení prodeje Modelu 3 na americkém trhu. Letošní rok by podle všeho měl být ještě lepší. Automobilka bude totiž i nadále pokračovat v ofenzívě na světovém trhu.

Bohužel v prvních třech měsících se dodávky Modelu 3 zpozdí a společnost také musí zaplatit dluh 920 milionů dolarů. Vzhledem k celkovému zisku 3,7 miliardy dolarů je to však nepotopí. Ve zbytku roku však o vozy Tesla zřejmě nebude nouze. Nově budovaná továrna v Šanghaji má produkovat 3000 vozů týdně.

Majitel Tesly Model X vyrazil na tankodrom do Milovic. Výsledek šlo očekávat

Majitel Tesly Model X vyrazil na tankodrom do Milovic. Výsledek šlo očekávat

Modelová řada automobilky se navíc brzy rozroste o další model. Chystaný model Y by se měl objevit v roce 2020 v podobě malého crossoveru. Tesla tak bude mít z modelů konečně celé slovo. Modely jsou totiž vydávané tak, aby daly chronologicky dohromady slovo „S-3-X-Y“. Crossover by se měl vyrábět v Nevadě.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků