Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Automobilka bude mimo jiné pokračovat ve vývoji nových modelů. Kdy se dočkáme crossoveru Y?

Že má za sebou americká Tesla nejúspěšnější rok v historii, už víme. Víme také, že o práci přijde zhruba tři tisíce lidí, aby mohla Tesla nabízet levnější Model 3. Teď už i víme, na kolik si americká automobilka v loňském roce přišla. Zřejmě je co slavit.

V posledním kvartálu loňského roku byl zaznamenán profit 139 milionů dolarů, což je sice o více jak polovinu méně než ve třetím čtvrtletí, ale ve výsledku to za celý rok dělá téměř miliardu dolarů. Jak řekl sám Elon Musk, loňský rok byl pro Teslu největší výzvou, ale nakonec byl také nejúspěšnější.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Zisky jsou totiž téměř o polovinu větší než v roce 2017. Razantní nárůst byl dosažen i díky zahájení prodeje Modelu 3 na americkém trhu. Letošní rok by podle všeho měl být ještě lepší. Automobilka bude totiž i nadále pokračovat v ofenzívě na světovém trhu.

Bohužel v prvních třech měsících se dodávky Modelu 3 zpozdí a společnost také musí zaplatit dluh 920 milionů dolarů. Vzhledem k celkovému zisku 3,7 miliardy dolarů je to však nepotopí. Ve zbytku roku však o vozy Tesla zřejmě nebude nouze. Nově budovaná továrna v Šanghaji má produkovat 3000 vozů týdně.

Majitel Tesly Model X vyrazil na tankodrom do Milovic. Výsledek šlo očekávat

Majitel Tesly Model X vyrazil na tankodrom do Milovic. Výsledek šlo očekávat

Modelová řada automobilky se navíc brzy rozroste o další model. Chystaný model Y by se měl objevit v roce 2020 v podobě malého crossoveru. Tesla tak bude mít z modelů konečně celé slovo. Modely jsou totiž vydávané tak, aby daly chronologicky dohromady slovo „S-3-X-Y“. Crossover by se měl vyrábět v Nevadě.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků