Tesla Model S Plaid je nejrychlejším sériově vyráběným elektromobilem v „zeleném pekle“. Zdroj: Twitter ( Tesla )

Tesla Model S Plaid je nejrychlejším sériově vyráběným elektromobilem v „zeleném pekle“. Zdroj: Twitter (Tesla)

Nyní se automobilka na Nürburgring vrátila s cílem překonat vlastní nejlepší čas a otestovat nový příplatkový paket. Zdroj: Tesla
V roce 2021 ohlásila plány na „okruhový balíček“, ale reálně by se kit měl prodávat až od tohoto měsíce v přepočtu od 333.000 do 444.000 korun. Zdroj: Tesla
Stěžejním prvkem paketu jsou karbon keramické brzdy složené z kotoučů o rozměrech 410x40 mm vpředu a 410x32 mm vzadu. Zdroj: Tesla
Kompletní „Track Package“ zahrnuje ještě sadu kovaných hliníkových kol Zero-G o průměru 20 palců. Zdroj: Tesla
11
Fotogalerie

Tesla s okruhovým paketem překonala vlastní rekord na Nürburgringu. Maximálka je až 320 km/h!

S výkonem 1006 koní a akcelerací na stovku za 1,99 sekundy je Tesla Model S Plaid schopným okruhovým náčiním. Její slabinou však byly brzdy, na nichž výrobce zapracoval a nabízí alternativní paket, s nímž si může dovolit posunout maximální rychlost na 320 km/h.

Elektromobily značky Tesla vídáme především v běžném provozu, ale občas zavítají na okruhy jako zajímavé zpestření. Zejména Model S Plaid rád měří síly se supersporty a upravenými speciály. Není divu, vždyť sedan je osazen třemi motory s celkovým výkonem 1006 koní a 1420 N.m točivého momentu. Z 0 na 100 km/h to zvládne za 1,99 sekundy.

S takovým potenciálem se dají i lámat rekordy a věřte, že Tesla jich už několik má. Model S Plaid je nejrychlejším sériově vyráběným elektromobilem v „Zeleném pekle“. Nyní se automobilka na Nürburgring vrátila s cílem překonat vlastní nejlepší čas a otestovat nový příplatkový paket.

V roce 2021 ohlásila plány na okruhový balíček, ale reálně by se kit měl prodávat až od tohoto měsíce v přepočtu od 333.000 do 444.000 korun. Stěžejním prvkem paketu jsou karbon-keramické brzdy složené z kotoučů o rozměrech 410x40 mm vpředu a 410x32 mm vzadu. Do nich se zakusují kované třmeny se šesti pístky vpředu a čtyřmi vzadu. V okruhu proudí závodní brzdová kapalina a ostřejší nastavení má i řídicí jednotka. Tento kit lze koupit samostatně, pravděpodobně za nižší zmíněnou částku. V souvislosti s posílenou brzdovou soustavou výrobce odemkne plný potenciál vozu a posune maximální rychlost na 320 km/h.

Kompletní Track Package zahrnuje ještě sadu kovaných hliníkových kol Zero-G o průměru 20 palců. Za účelem okruhového vyžití jsou obutá do pneumatik Goodyear Supercar 3R s rozměry 285/35R20 vpředu a 305/30R20 vzadu.

A protože Tesla Model S Plaid může nyní jet rychleji a do zatáček později brzdit, automobilka se vrátila na Nürburgring, aby novinky podrobila ostrému testu. Výsledkem je vylepšení vlastního rekordu o 10 sekund s potvrzeným časem na kolo 7:25,231 sekundy. Šlo o sériový vůz vybavený pouze skořepinovým sedadlem a ochranným rámem. Pilot dal také přednost klasickému volantu před futuristickými „berany“.

Paket lze objednat dodatečně od modelového ročníku 2021 s 21palcovými koly Arachnid. Do 19palcové sady Tempest se kotouče nevejdou. Zajímavostí je, že Tesla ukončila výrobu verze s pravostranným řízením, takže vybrané trhy mohou vybírat už jen ze skladových zásob.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Doporučujeme

Články odjinud