Tesla Roadster skutečně dostane trysky SpaceX! Na stovce bude za 1,1 sekundy

Tesla Roadster s paketem SpaceX nebude moc hodná pro lidi se zdravotními obtížemi. To už o něčem vypovídá...

Tesla v Petersenově automobilovém muzeu v Los Angeles vystavila Roadster. Jde o jednu z prvních příležitostí, kdy se k prototypu může dostat široká veřejnost, a tak fotky zaplavily sociální sítě. Na jeden z tweetů reagoval Elon Musk: „Produkční kousek bude vypadat jinak (lépe).“ Vystavené auto si můžete prohlédnout na videu:

Zajímavá je i přiložená cedulka se zmínkou o mytickém SpaceX package, který má Roadster dostat z 0 na 100 km/h za 1,1 sekundy. Jde o sadu Muskem opakovaně zmiňovaných vzduchových trysek, podle některých zdrojů mají být ukryté pod zadní registrační značkou. Také k neuvěřitelné hodnotě zrychlení se Musk vyjádřil: „Ano, to je s balíčkem raketových trysek SpaceX. Bude to bezpečné, ale velmi intenzivní. Jen to není úplně vhodné pro lidi se zdravotními obtížemi – to samé jako hardcore horská dráha.“

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Co kdyby Tesla Roadster skutečně přistála na Marsu? Vize grafika moc pozitivní není

Už dříve Musk řekl, že kombinace elektromotoru a trysek a výsledné zrychlení prostě nejsou fér k celému automobilovému průmyslu.

Kdy se slova promění v realitu? Původní start prodeje Roadsteru byl plánovaný na rok 2020. Dnes už víme, že se to nepovede ani v roce 2021, hned v lednu Musk řekl: „Letos dokončíme vývoj, produkce započne příští rok.“ Bude hned od začátku dostupný i bájný SpaceX package?

Článek připravila redakce VTM.cz

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

včera | Jan Mička | 37 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 9 příspěvků
TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

15.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků