Tesla přišla o šéfa výroby. Otec Audi Q5 bude pracovat na špičkových elektromobilech

Peter Hochholdinger přes dvacet let pracoval u Audi a pro automobilku Tesla byl klíčový. Nyní přechází ke konkurenci.

Jen tři roky vydržel na své pozici nyní již bývalý šéf výroby automobilky Tesla Peter Hochholdinger. Toho americká společnost v roce 2016 přetáhla z Audi, aby mohl pracovat na voze Tesla Model 3 a také aby během dvou let zvýšil objem výroby tohoto modelu na půl milionu kusů ročně. Nyní však Hochholdinger odchází. A to směrem ke konkurenci v podobě nové automobilky Lucid Motors. Informoval o tom server TechCrunch.

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Hochholdinger má za sebou více než dvě desítky let pracovních zkušeností v automobilce Audi, kde byl zodpovědný například za modely A4, A5 nebo třeba Q5. Není jedinou posilou, která do čínsko-amerického startupu Lucid Motors přichází právě z Tesly. Už před ním spojil s novou automobilkou své síly Peter Rawlinson, který se významně podílel na vývoji Tesla Model S.

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Lucid Motors chtějí zatím nabídnout model nazvaný Lucid Air. Ten měl jít původně na trh v roce 2018. Celý proces se však zdržel kvůli finančním potížím, které automobilku postihly. Výrazně jí pomohla až finanční injekce v podobě investice ve výši miliardy dolarů, která přišla ze Saudské Arábie.

Firma nyní připravuje stavbu vlastní továrny. Stát by měla ve Spojených státech - konkrétně v Arizoně - a její vybudování by mělo přijít na zhruba 700 milionů dolarů.

Autor: Jiří Frydlewicz

Článek vyšel na serveru E15.cz >>>

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 117 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků