Tesla přišla o šéfa výroby. Otec Audi Q5 bude pracovat na špičkových elektromobilech

Peter Hochholdinger přes dvacet let pracoval u Audi a pro automobilku Tesla byl klíčový. Nyní přechází ke konkurenci.

Jen tři roky vydržel na své pozici nyní již bývalý šéf výroby automobilky Tesla Peter Hochholdinger. Toho americká společnost v roce 2016 přetáhla z Audi, aby mohl pracovat na voze Tesla Model 3 a také aby během dvou let zvýšil objem výroby tohoto modelu na půl milionu kusů ročně. Nyní však Hochholdinger odchází. A to směrem ke konkurenci v podobě nové automobilky Lucid Motors. Informoval o tom server TechCrunch.

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Elon Musk odkoupil akcie Tesly za více než půl miliardy. Přestože jejich cena padá

Hochholdinger má za sebou více než dvě desítky let pracovních zkušeností v automobilce Audi, kde byl zodpovědný například za modely A4, A5 nebo třeba Q5. Není jedinou posilou, která do čínsko-amerického startupu Lucid Motors přichází právě z Tesly. Už před ním spojil s novou automobilkou své síly Peter Rawlinson, který se významně podílel na vývoji Tesla Model S.

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Elon Musk bleskově zvýšil hodnotu Tesly. Prý jde ale o podvod

Lucid Motors chtějí zatím nabídnout model nazvaný Lucid Air. Ten měl jít původně na trh v roce 2018. Celý proces se však zdržel kvůli finančním potížím, které automobilku postihly. Výrazně jí pomohla až finanční injekce v podobě investice ve výši miliardy dolarů, která přišla ze Saudské Arábie.

Firma nyní připravuje stavbu vlastní továrny. Stát by měla ve Spojených státech - konkrétně v Arizoně - a její vybudování by mělo přijít na zhruba 700 milionů dolarů.

Autor: Jiří Frydlewicz

Článek vyšel na serveru E15.cz >>>

Speciál: Alternativní pohony

K vývoji alternativních pohonů došlo kvůli ztenčujícím se zásobám ropy a problémům se znečištěním životního prostředí. V automobilovém průmyslu se v současnosti nejčastěji hovoří o pohonech na LPG, CNG, vodík a elektrický proud. Právě v posledních dvou zmíněných pohonech je podle odborníků budoucnost.

Přehled aut s pohonem na LPG Koupit auto na CNG?Auta na CNG: Jak dojedou daleko?Toyota Mirai na vodíkVW razí cenu elektroaut na minimumHyundai Nexo - SUV na vodíkRevoluční CNG-mild-hybrid Škoda do detailu

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

dnes | Petr Schnagl | 4 příspěvky
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

včera | Jan Mička | 68 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 56 příspěvků