Tesla pracuje na kapalinovém vyhřívání a chlazení sedaček. Ukazují to patentové nákresy

Patenty Tesly ukazují nový způsob, jakým by automobilka mohla zajistit vyhřívání a chlazení sedaček ve svých vozech.

Vyhřívání a odvětrávání sedaček v autech není v dnešní době žádnou extra vymožeností a tyto funkce se již objevují i v celkem levných modelech. Americká Tesla však nyní přemýšlí nad alternativním způsobem, jak tyto funkce do svých aut zakomponovat. Magazín Car and Driver totiž zveřejnil zajímavé patentové ilustrace automobilky.

Zatímco dnes se vyhřívání sedaček zajišťuje elektricky zahříváním vodičů výhřevné dečky pod vrstvou čalounění a chlazení má na starosti řada malých větráků ve spolupráci s ventilační tkaninou, Tesla si podle všeho hraje s myšlenkou kapalinového vyhřívání a chlazení sedadel.   

Tesla Model 3 má české ceny. Na našem trhu v podstatě nemá konkurenci

Tesla Model 3 má české ceny. Na našem trhu v podstatě nemá konkurenci

Pod povrchem čalounění sedačky by se tedy nacházela uzavřená vrstva kapaliny, nejpravděpodobněji jistý gel aktivně reagující na zahřívání a chlazení. K této funkci by sedačky obsahovaly blíže neurčená topná a chladicí tělesa a rovněž malou pumpu, pro rovnoměrnou cirkulaci kapaliny pod celou plochou sedáku.

Zajištěna bude muset být rovněž bezpečnost k zamezení možného úniku kapaliny. Car and Driver nezmiňuje, jaké výhody by mohl mít patent Tesly oproti konvenčnímu způsobu vyhřívání a chlazení sedaček. Automobilka samozřejmě tyto informace zatím drží v tajnosti. Jisté samozřejmě ani není, zda se patent reálně objeví v produkci nových vozů Tesla.

Galerie doplněna o Teslu Model 3.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků