Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Šéf Tesly prozradil, jak si kalifornská automobilka vede s přípravami elektrického pick-upu. Dlouho už prý čekat nebudeme.

V březnu letošního roku Tesla vypustila do světa první oficiální upoutávku na svůj dlouho očekávaný elektrický pick-up. Tehdejší slova šéfa automobilky Elona Muska zmiňovala odhalení vozu ještě během letošního roku. A podle nejnovějších informací se dne D dočkáme už na podzim, což Musk nepřímo potvrdil na svém Twitteru.

Není ničím novým, že se o působení americké značky dozvídáme opět z twitterové komunikace mezi samotným Muskem a jedním z fanoušků, který se na nový pick-up vyptával. Na dotaz „Nějaké novinky ohledně premiéry pick-upu Tesla? Umíráme nedočkavostí. Potřebujeme o tom vědět“ Musk krátce odpověděl „Už jsme blízko. Ladíme poslední drobnosti. Dejme tomu 2 až 3 měsíce“.

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Grandiózní odhalení, jak už má Tesla ostatně ve zvyku, by tedy padlo někdy na podzim. U kalifornské automobilky je však pravděpodobné, že půjde opět o ukázku předprodukční verze modelu, obdobně jako u sporťáku Tesla Roadster, který výrobce představil již v roce 2017, produkce je však stanovena až na rok 2020.

V roce 2020 má také započít produkce Tesly Model Y, načež startu výroby nového pick-upu bychom se dočkali až následně. U Tesly se tak klasicky počítá s dlouhou časovou linií v případě uvádění nových modelů na trh.  

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

O technice elektrického pick-upu zatím víme, že v hranaté a prakticky pojaté karoserii se má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Musk kromě toho tvrdí, že pracovními schopnostmi pick-up překoná i tvrdou konkurenci ve formě Fordu F-150 – jehož elektrickou verzi už Ford chystá také. Očekáván je rovněž konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku.

Galerie doplněna o Teslu Roadster, Teslu Model Y, Ford F-150 Electric a Rivian R1T.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků