Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Šéf Tesly prozradil, jak si kalifornská automobilka vede s přípravami elektrického pick-upu. Dlouho už prý čekat nebudeme.

V březnu letošního roku Tesla vypustila do světa první oficiální upoutávku na svůj dlouho očekávaný elektrický pick-up. Tehdejší slova šéfa automobilky Elona Muska zmiňovala odhalení vozu ještě během letošního roku. A podle nejnovějších informací se dne D dočkáme už na podzim, což Musk nepřímo potvrdil na svém Twitteru.

Není ničím novým, že se o působení americké značky dozvídáme opět z twitterové komunikace mezi samotným Muskem a jedním z fanoušků, který se na nový pick-up vyptával. Na dotaz „Nějaké novinky ohledně premiéry pick-upu Tesla? Umíráme nedočkavostí. Potřebujeme o tom vědět“ Musk krátce odpověděl „Už jsme blízko. Ladíme poslední drobnosti. Dejme tomu 2 až 3 měsíce“.

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Grandiózní odhalení, jak už má Tesla ostatně ve zvyku, by tedy padlo někdy na podzim. U kalifornské automobilky je však pravděpodobné, že půjde opět o ukázku předprodukční verze modelu, obdobně jako u sporťáku Tesla Roadster, který výrobce představil již v roce 2017, produkce je však stanovena až na rok 2020.

V roce 2020 má také započít produkce Tesly Model Y, načež startu výroby nového pick-upu bychom se dočkali až následně. U Tesly se tak klasicky počítá s dlouhou časovou linií v případě uvádění nových modelů na trh.  

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

O technice elektrického pick-upu zatím víme, že v hranaté a prakticky pojaté karoserii se má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Musk kromě toho tvrdí, že pracovními schopnostmi pick-up překoná i tvrdou konkurenci ve formě Fordu F-150 – jehož elektrickou verzi už Ford chystá také. Očekáván je rovněž konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku.

Galerie doplněna o Teslu Roadster, Teslu Model Y, Ford F-150 Electric a Rivian R1T.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 45 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků