Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Šéf Tesly prozradil, jak si kalifornská automobilka vede s přípravami elektrického pick-upu. Dlouho už prý čekat nebudeme.

V březnu letošního roku Tesla vypustila do světa první oficiální upoutávku na svůj dlouho očekávaný elektrický pick-up. Tehdejší slova šéfa automobilky Elona Muska zmiňovala odhalení vozu ještě během letošního roku. A podle nejnovějších informací se dne D dočkáme už na podzim, což Musk nepřímo potvrdil na svém Twitteru.

Není ničím novým, že se o působení americké značky dozvídáme opět z twitterové komunikace mezi samotným Muskem a jedním z fanoušků, který se na nový pick-up vyptával. Na dotaz „Nějaké novinky ohledně premiéry pick-upu Tesla? Umíráme nedočkavostí. Potřebujeme o tom vědět“ Musk krátce odpověděl „Už jsme blízko. Ladíme poslední drobnosti. Dejme tomu 2 až 3 měsíce“.

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Tesla DMC-12? Designér spojil legendární film s nejrychlejším autem na světě

Grandiózní odhalení, jak už má Tesla ostatně ve zvyku, by tedy padlo někdy na podzim. U kalifornské automobilky je však pravděpodobné, že půjde opět o ukázku předprodukční verze modelu, obdobně jako u sporťáku Tesla Roadster, který výrobce představil již v roce 2017, produkce je však stanovena až na rok 2020.

V roce 2020 má také započít produkce Tesly Model Y, načež startu výroby nového pick-upu bychom se dočkali až následně. U Tesly se tak klasicky počítá s dlouhou časovou linií v případě uvádění nových modelů na trh.  

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

Youtuberka si postavila Teslu pick-up. Je jediná na světě a její název pobaví

O technice elektrického pick-upu zatím víme, že v hranaté a prakticky pojaté karoserii se má standardně objevit dvojice elektromotorů pro zajištění pohonu všech kol, adaptivní podvozek vyrovnávající svou výšku podle zatížení a bateriový modul o dostatečné kapacitě k možnému dojezdu okolo 640 až 800 kilometrů.

Musk kromě toho tvrdí, že pracovními schopnostmi pick-up překoná i tvrdou konkurenci ve formě Fordu F-150 – jehož elektrickou verzi už Ford chystá také. Očekáván je rovněž konkurenční boj mezi Teslou a další americkou automobilkou Rivian, která svůj elektrický pick-up představila na konci minulého roku.

Galerie doplněna o Teslu Roadster, Teslu Model Y, Ford F-150 Electric a Rivian R1T.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 115 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků