Tesla nově ochrání i vašeho psa a poradí, kde bezpečně zaparkovat

Tesla v rámci modelové péče přichází s jednou aktualizací za druhou. Nyní dokonce zjistíte, když se o vaší Teslu někdo jen opře.

Automobily Tesla mají nyní k dispozici velmi zajímavou a užitečnou funkci. Často se totiž stává, a v Americe především, že řidiči nechávají své domácí mazlíčky, ať už jde o kočku nebo o psa, v autě a odejdou třeba nakoupit. Ikdyž je venku strašné horko a čekání na páníčka se změní v boj o život.

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Pokud majitel Tesly nyní potřebuje neplánovaně do obchodu a Puňta s ním nesmí, může auto přepnout do takzvaného psího módu. Tato funkce ponechá puštěnou klimatizaci a zobrazí na displejích hlášku pro kolemjdoucí, že je všechno v pořádku. To ani někdo přehnaně aktivní ihned nevolal záchranáře na vyproštění.

Na infotainmentu se zobrazuje hláška „Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.“ Dále zobrazí ikonku zapnuté klimatizace a ještě aktuální teplotu v autě. To víte, pro jistotu. Kromě této zajímavosti ale Tesla přišla i s další aktualizací.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Mód Sentry například monitoruje okolí vozu pomocí kamer a vypočítává místo, kde by bylo nejbezpečnější zaparkovat, aby vám vůz někdo neukradl. Pokud vůz detekuje hrozbu, rozsvítí na displeji příslušnou kontrolku. Režim Sentry je již nabízen u modelu 3, ostatní budou následovat.

Další unikátní funkcí režimu Sentry je možnost nahrávání celého případného incidentu. Má to jen jeden háček. Potřebujete na to formátovací USB flash disk a pokaždé, když budete chtít funkci použít, ji budete muset znovu aktivovat.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků