Tesla nově ochrání i vašeho psa a poradí, kde bezpečně zaparkovat

Tesla v rámci modelové péče přichází s jednou aktualizací za druhou. Nyní dokonce zjistíte, když se o vaší Teslu někdo jen opře.

Automobily Tesla mají nyní k dispozici velmi zajímavou a užitečnou funkci. Často se totiž stává, a v Americe především, že řidiči nechávají své domácí mazlíčky, ať už jde o kočku nebo o psa, v autě a odejdou třeba nakoupit. Ikdyž je venku strašné horko a čekání na páníčka se změní v boj o život.

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Pokud majitel Tesly nyní potřebuje neplánovaně do obchodu a Puňta s ním nesmí, může auto přepnout do takzvaného psího módu. Tato funkce ponechá puštěnou klimatizaci a zobrazí na displejích hlášku pro kolemjdoucí, že je všechno v pořádku. To ani někdo přehnaně aktivní ihned nevolal záchranáře na vyproštění.

Na infotainmentu se zobrazuje hláška „Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.“ Dále zobrazí ikonku zapnuté klimatizace a ještě aktuální teplotu v autě. To víte, pro jistotu. Kromě této zajímavosti ale Tesla přišla i s další aktualizací.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Mód Sentry například monitoruje okolí vozu pomocí kamer a vypočítává místo, kde by bylo nejbezpečnější zaparkovat, aby vám vůz někdo neukradl. Pokud vůz detekuje hrozbu, rozsvítí na displeji příslušnou kontrolku. Režim Sentry je již nabízen u modelu 3, ostatní budou následovat.

Další unikátní funkcí režimu Sentry je možnost nahrávání celého případného incidentu. Má to jen jeden háček. Potřebujete na to formátovací USB flash disk a pokaždé, když budete chtít funkci použít, ji budete muset znovu aktivovat.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

včera | Miro Mihálik | 8 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků