Tesla nově ochrání i vašeho psa a poradí, kde bezpečně zaparkovat

Tesla v rámci modelové péče přichází s jednou aktualizací za druhou. Nyní dokonce zjistíte, když se o vaší Teslu někdo jen opře.

Automobily Tesla mají nyní k dispozici velmi zajímavou a užitečnou funkci. Často se totiž stává, a v Americe především, že řidiči nechávají své domácí mazlíčky, ať už jde o kočku nebo o psa, v autě a odejdou třeba nakoupit. Ikdyž je venku strašné horko a čekání na páníčka se změní v boj o život.

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Pokud majitel Tesly nyní potřebuje neplánovaně do obchodu a Puňta s ním nesmí, může auto přepnout do takzvaného psího módu. Tato funkce ponechá puštěnou klimatizaci a zobrazí na displejích hlášku pro kolemjdoucí, že je všechno v pořádku. To ani někdo přehnaně aktivní ihned nevolal záchranáře na vyproštění.

Na infotainmentu se zobrazuje hláška „Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.“ Dále zobrazí ikonku zapnuté klimatizace a ještě aktuální teplotu v autě. To víte, pro jistotu. Kromě této zajímavosti ale Tesla přišla i s další aktualizací.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Mód Sentry například monitoruje okolí vozu pomocí kamer a vypočítává místo, kde by bylo nejbezpečnější zaparkovat, aby vám vůz někdo neukradl. Pokud vůz detekuje hrozbu, rozsvítí na displeji příslušnou kontrolku. Režim Sentry je již nabízen u modelu 3, ostatní budou následovat.

Další unikátní funkcí režimu Sentry je možnost nahrávání celého případného incidentu. Má to jen jeden háček. Potřebujete na to formátovací USB flash disk a pokaždé, když budete chtít funkci použít, ji budete muset znovu aktivovat.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

dnes | AutoRevue.cz | 31 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků