Tesla nově ochrání i vašeho psa a poradí, kde bezpečně zaparkovat

Tesla v rámci modelové péče přichází s jednou aktualizací za druhou. Nyní dokonce zjistíte, když se o vaší Teslu někdo jen opře.

Automobily Tesla mají nyní k dispozici velmi zajímavou a užitečnou funkci. Často se totiž stává, a v Americe především, že řidiči nechávají své domácí mazlíčky, ať už jde o kočku nebo o psa, v autě a odejdou třeba nakoupit. Ikdyž je venku strašné horko a čekání na páníčka se změní v boj o život.

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Tesla se v roce 2018 dostala do zisku. Co bude dál?

Pokud majitel Tesly nyní potřebuje neplánovaně do obchodu a Puňta s ním nesmí, může auto přepnout do takzvaného psího módu. Tato funkce ponechá puštěnou klimatizaci a zobrazí na displejích hlášku pro kolemjdoucí, že je všechno v pořádku. To ani někdo přehnaně aktivní ihned nevolal záchranáře na vyproštění.

Na infotainmentu se zobrazuje hláška „Můj majitel bude brzy zpátky. Nemějte strach.“ Dále zobrazí ikonku zapnuté klimatizace a ještě aktuální teplotu v autě. To víte, pro jistotu. Kromě této zajímavosti ale Tesla přišla i s další aktualizací.

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Tesla propustí tisíce lidí. Asi jenom tak se může vymanit z problémů

Mód Sentry například monitoruje okolí vozu pomocí kamer a vypočítává místo, kde by bylo nejbezpečnější zaparkovat, aby vám vůz někdo neukradl. Pokud vůz detekuje hrozbu, rozsvítí na displeji příslušnou kontrolku. Režim Sentry je již nabízen u modelu 3, ostatní budou následovat.

Další unikátní funkcí režimu Sentry je možnost nahrávání celého případného incidentu. Má to jen jeden háček. Potřebujete na to formátovací USB flash disk a pokaždé, když budete chtít funkci použít, ji budete muset znovu aktivovat.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

dnes | Petr Schnagl | 6 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik