Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Tesla chce zvýšit zájem o Modely S a X nabídkou bezplatného dobíjení u rychlonabíječek Supercharger. Akce se bude vztahovat na nově zakoupená vozidla.

Podobnou akci již v minulosti Tesla zavedla a nyní ji uvádí zpět do nabídky. Zatímco tedy Modely S a X již čekají na své nástupce, kalifornská automobilka u těchto nejstarších vozů v nabídce přidává k zakoupení možnost rychlonabíjení u stanic Supercharger neomezeně a zcela zdarma.

Podle magazínu InsideEVs zavádí Tesla tuto akci celosvětově. Znamená to, že Modely S a X budou moci noví majitele dobíjet u rychlonabíječek s udávaným výkonem až 150 kW. Množství Superchargerů je však po světě stále limitováno na nižší výkon – obdobně jako u dosavadní trojice českých stanic v Olomouci, Vestci u Prahy a Humpolci.

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla dodává, že bezplatné a neomezené nabíjení u Superchargerů se vztahuje na dobu vlastnictví vozu jedním majitelem a není přenosné. Po prodeji auta do dalších rukou si tudíž této výhody nový majitel neužije.

Podobnou akci zavedla Tesla již v minulosti jako propagační nástroj ke zvýšení prodejů svých modelů. Nejpravděpodobněji chce tedy automobilka posílit zájem o starší vozy v nabídce. I když Tesla Modely S a X nadále modernizuje, zájem o ně upadá v porovnání s novější a schopnější technikou Modelu 3 nebo Modelu Y.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Právě Modely 3 a Y by měly do budoucna nabízet možnost nabíjení výkonem až 250 kW v případě nejnovějších Superchargerů V3, které automobilka zatím testuje v USA. Do konce letošního roku má ovšem Tesla plán tuto novou generaci nabíječek uvést rovněž v Evropě, samozřejmě ale v omezeném množství a v zemích, kde jsou elektromobily Tesly nejpopulárnější.

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků