Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Tesla chce zvýšit zájem o Modely S a X nabídkou bezplatného dobíjení u rychlonabíječek Supercharger. Akce se bude vztahovat na nově zakoupená vozidla.

Podobnou akci již v minulosti Tesla zavedla a nyní ji uvádí zpět do nabídky. Zatímco tedy Modely S a X již čekají na své nástupce, kalifornská automobilka u těchto nejstarších vozů v nabídce přidává k zakoupení možnost rychlonabíjení u stanic Supercharger neomezeně a zcela zdarma.

Podle magazínu InsideEVs zavádí Tesla tuto akci celosvětově. Znamená to, že Modely S a X budou moci noví majitele dobíjet u rychlonabíječek s udávaným výkonem až 150 kW. Množství Superchargerů je však po světě stále limitováno na nižší výkon – obdobně jako u dosavadní trojice českých stanic v Olomouci, Vestci u Prahy a Humpolci.

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla dodává, že bezplatné a neomezené nabíjení u Superchargerů se vztahuje na dobu vlastnictví vozu jedním majitelem a není přenosné. Po prodeji auta do dalších rukou si tudíž této výhody nový majitel neužije.

Podobnou akci zavedla Tesla již v minulosti jako propagační nástroj ke zvýšení prodejů svých modelů. Nejpravděpodobněji chce tedy automobilka posílit zájem o starší vozy v nabídce. I když Tesla Modely S a X nadále modernizuje, zájem o ně upadá v porovnání s novější a schopnější technikou Modelu 3 nebo Modelu Y.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Právě Modely 3 a Y by měly do budoucna nabízet možnost nabíjení výkonem až 250 kW v případě nejnovějších Superchargerů V3, které automobilka zatím testuje v USA. Do konce letošního roku má ovšem Tesla plán tuto novou generaci nabíječek uvést rovněž v Evropě, samozřejmě ale v omezeném množství a v zemích, kde jsou elektromobily Tesly nejpopulárnější.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků