Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Tesla chce zvýšit zájem o Modely S a X nabídkou bezplatného dobíjení u rychlonabíječek Supercharger. Akce se bude vztahovat na nově zakoupená vozidla.

Podobnou akci již v minulosti Tesla zavedla a nyní ji uvádí zpět do nabídky. Zatímco tedy Modely S a X již čekají na své nástupce, kalifornská automobilka u těchto nejstarších vozů v nabídce přidává k zakoupení možnost rychlonabíjení u stanic Supercharger neomezeně a zcela zdarma.

Podle magazínu InsideEVs zavádí Tesla tuto akci celosvětově. Znamená to, že Modely S a X budou moci noví majitele dobíjet u rychlonabíječek s udávaným výkonem až 150 kW. Množství Superchargerů je však po světě stále limitováno na nižší výkon – obdobně jako u dosavadní trojice českých stanic v Olomouci, Vestci u Prahy a Humpolci.

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla dodává, že bezplatné a neomezené nabíjení u Superchargerů se vztahuje na dobu vlastnictví vozu jedním majitelem a není přenosné. Po prodeji auta do dalších rukou si tudíž této výhody nový majitel neužije.

Podobnou akci zavedla Tesla již v minulosti jako propagační nástroj ke zvýšení prodejů svých modelů. Nejpravděpodobněji chce tedy automobilka posílit zájem o starší vozy v nabídce. I když Tesla Modely S a X nadále modernizuje, zájem o ně upadá v porovnání s novější a schopnější technikou Modelu 3 nebo Modelu Y.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Právě Modely 3 a Y by měly do budoucna nabízet možnost nabíjení výkonem až 250 kW v případě nejnovějších Superchargerů V3, které automobilka zatím testuje v USA. Do konce letošního roku má ovšem Tesla plán tuto novou generaci nabíječek uvést rovněž v Evropě, samozřejmě ale v omezeném množství a v zemích, kde jsou elektromobily Tesly nejpopulárnější.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků