Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Tesla chce zvýšit zájem o Modely S a X nabídkou bezplatného dobíjení u rychlonabíječek Supercharger. Akce se bude vztahovat na nově zakoupená vozidla.

Podobnou akci již v minulosti Tesla zavedla a nyní ji uvádí zpět do nabídky. Zatímco tedy Modely S a X již čekají na své nástupce, kalifornská automobilka u těchto nejstarších vozů v nabídce přidává k zakoupení možnost rychlonabíjení u stanic Supercharger neomezeně a zcela zdarma.

Podle magazínu InsideEVs zavádí Tesla tuto akci celosvětově. Znamená to, že Modely S a X budou moci noví majitele dobíjet u rychlonabíječek s udávaným výkonem až 150 kW. Množství Superchargerů je však po světě stále limitováno na nižší výkon – obdobně jako u dosavadní trojice českých stanic v Olomouci, Vestci u Prahy a Humpolci.

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla pick-up je za dveřmi. Podle Muska zbývají do premiéry 2 až 3 měsíce

Tesla dodává, že bezplatné a neomezené nabíjení u Superchargerů se vztahuje na dobu vlastnictví vozu jedním majitelem a není přenosné. Po prodeji auta do dalších rukou si tudíž této výhody nový majitel neužije.

Podobnou akci zavedla Tesla již v minulosti jako propagační nástroj ke zvýšení prodejů svých modelů. Nejpravděpodobněji chce tedy automobilka posílit zájem o starší vozy v nabídce. I když Tesla Modely S a X nadále modernizuje, zájem o ně upadá v porovnání s novější a schopnější technikou Modelu 3 nebo Modelu Y.

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Tesla Model 3 v losím testu excelovala. Díky obrovské výhodě elektromobilů

Právě Modely 3 a Y by měly do budoucna nabízet možnost nabíjení výkonem až 250 kW v případě nejnovějších Superchargerů V3, které automobilka zatím testuje v USA. Do konce letošního roku má ovšem Tesla plán tuto novou generaci nabíječek uvést rovněž v Evropě, samozřejmě ale v omezeném množství a v zemích, kde jsou elektromobily Tesly nejpopulárnější.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 115 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 12 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků