Tesla může slavit. Porazila giganta z Číny, radost budou mít tento týden i Češi

Tesla chce vyrábět milion automobilů ročně. Zatím má ale jenom první milion. České zákazníky mezitím čeká příjemné překvapení.

Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil post, ve kterém gratuluje zaměstnancům k výrobě jednoho milionu vozů značky Tesla. Miliontým vozem se stala Tesla Model Y, crossover a poslední výkřik americké automobilky, kterého se samozřejmě dočkáme i v Evropě.

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Tesla má v nabídce momentálně čtyři modely - sedan S, hatchback 3, SUV X a crossover Y. Postupné uvedení vozů na trh vytvořilo z jejich názvu slovo „SEXY“. Jako první se ale v roce 2008 začal prodávat model Roadster, sportovní vůz se základy v Lotusu Elise. Ve výrobě vydržel do roku 2012. V téže době také naběhl do výroby Model S, první masový vůz značky.

V budoucnu budou následovat další modely - nákladní Semi Truck a pick-up Cybertruck. Vyloučen není ani návrat sportovního modelu Roadster, tentokrát s velmi uhrančivou dynamikou. Tesla se na milionu aut samozřejmě nezastaví. Produkčně se jí daří a v Číně její prodeje dokonce porazily i tamního giganta BYD, který vyrábí miniauta i autobusy.

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Tesla chce letos jenom v Číně vyrobit dalších 150 tisíc vozidel. Další velký milník je pak milion vyrobených vozů ročně. K tomu by pomohla pomoci i evropská továrna, která je momentálně ve výstavbě. Čtvrtá Gigafactory vznikne nedaleko Berlína a v provozu by měla být v roce 2021.

Tesla mezitím oficiálně vstoupila i na český trh. První tuzemští zákazníci, kteří si vozy objednali, je dostanou už 11. března, kdy do Čech dorazí první dodávka vozů. Zájemci o americké elektromobily mohou objednávat modely S, 3 a X. Crossover Y by měl následovat ještě letos.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

včera | Richard Herbich | 57 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 80 příspěvků
TEST Toyota Land Cruiser 150 Executive: Injekce adrenalinu pro poctivého dělníka

Toyota Land Cruiser 150

Toyota Land Cruiser bude brzy sedmdesátníkem. Verze 150, kterou jako jedinou u nás zastoupení značky oficiálně prodává, dostala řádný upgrade techniky a výkonu. Jak to dopadlo?

20.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 34 příspěvků