Tesla může slavit. Porazila giganta z Číny, radost budou mít tento týden i Češi

Tesla chce vyrábět milion automobilů ročně. Zatím má ale jenom první milion. České zákazníky mezitím čeká příjemné překvapení.

Elon Musk na svém Twitteru zveřejnil post, ve kterém gratuluje zaměstnancům k výrobě jednoho milionu vozů značky Tesla. Miliontým vozem se stala Tesla Model Y, crossover a poslední výkřik americké automobilky, kterého se samozřejmě dočkáme i v Evropě.

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Splašená Tesla zazářila v Japonsku. Za sebou nechala i Porsche 911 GT3

Tesla má v nabídce momentálně čtyři modely - sedan S, hatchback 3, SUV X a crossover Y. Postupné uvedení vozů na trh vytvořilo z jejich názvu slovo „SEXY“. Jako první se ale v roce 2008 začal prodávat model Roadster, sportovní vůz se základy v Lotusu Elise. Ve výrobě vydržel do roku 2012. V téže době také naběhl do výroby Model S, první masový vůz značky.

V budoucnu budou následovat další modely - nákladní Semi Truck a pick-up Cybertruck. Vyloučen není ani návrat sportovního modelu Roadster, tentokrát s velmi uhrančivou dynamikou. Tesla se na milionu aut samozřejmě nezastaví. Produkčně se jí daří a v Číně její prodeje dokonce porazily i tamního giganta BYD, který vyrábí miniauta i autobusy.

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Zákazníci doplácejí na ostudnou chybu Tesly. Oficiální vyjádření radost nepřidá

Tesla chce letos jenom v Číně vyrobit dalších 150 tisíc vozidel. Další velký milník je pak milion vyrobených vozů ročně. K tomu by pomohla pomoci i evropská továrna, která je momentálně ve výstavbě. Čtvrtá Gigafactory vznikne nedaleko Berlína a v provozu by měla být v roce 2021.

Tesla mezitím oficiálně vstoupila i na český trh. První tuzemští zákazníci, kteří si vozy objednali, je dostanou už 11. března, kdy do Čech dorazí první dodávka vozů. Zájemci o americké elektromobily mohou objednávat modely S, 3 a X. Crossover Y by měl následovat ještě letos.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 10 příspěvků
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků