Tesla Model Y dorazila i ve verzi do náročnějšího terénu. Přestavba není až tak drahá

Unplugged Performance vám v podstatě jen „nakopne“ podvozek. Zbytek už je na vás.

Automobily Tesla jsou lákavé pro všemožné úpravce. Většinou však jde o konverze, které americký elektromobil přiostří a slibují tak lepší ovladatelnost a chování při sportovní jízdě. Málokdo pak ale věnuje Tesle pozornost po stránce off-roadingu. Pár takových úprav je, ale jsou spíše výjimečné.

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Tohle je nejojetější Tesla na světě. Němec už v Modelu S najel přes 1,2 milionu km

Nyní se ke slovu přihlásil úpravce Unplugged Performance, který se vozům Tesla věnoval převážně v tom dynamickém slova smyslu. Aktuálně však vzal model Y a vylepšil jeho schopnosti při jízdě mimo zpevněné silnice. Model Y byl k této úpravě ideální, protože jde o vyvýšenou verzi modelu 3.

Kalifornský specialista připravil kit za 2495 dolarů (56.187 Kč), který obsahuje lepší odpružení a zvýšení světlé výšky vozu až o deset centimetrů. Krásná kola vozu na fotografiích nejsou součástí kitu. Jde o disky společnosti Fifteen52. Na stránkách výrobce aktuálně nejsou, ale jejich obdoba vyjde v přepočtu na 5400 Kč za kus.

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Britové a Němci pracují na tichém pohřebáku. Základem bude Tesla Model S

Na voze jsou pneumatiky Toyo Open Country. Pokud vás na nějaké divočiny moc neužije, můžete se obrátit na zimní devatenáctky přímo od Tesly. Jedna sada vás v přepočtu vyjde na 78.000 Kč.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

dnes | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků