Tesla Model S Plaid pro Evropu má zajímavé vlastnosti. Je rychlejší než americká a hodně utáhne

Nejsilnější model americké automobilky se konečně dostává k zákazníkům na starém kontinentu. Parametry z certifikátu o shodě ukazují její tajemství.

Jeden z nových německých majitelů Tesly Model S Plaid se podělil o certifikát o shodě ke svému vozu. Tento dokument slouží k doložení, že výrobce správně posoudil shodu výrobku s požadavky příslušných nařízení a technických předpisů. Ve výpisu najdeme například kódy motorů, rozměry, hmotnosti a další parametry. K těm zajímavým patří bezesporu maximální rychlost, která je u modelu pro Evropu udávána na 300 km/h.

Tesla sice uvádí, že Model S Plaid zvládne až 322 km/h, ale třeba v USA byla rychlost nejprve omezena na 262 km/h a později vzrostla díky aktualizaci na dálku a novému režimu Track na 282 km/h. Tempo 322 km/h je sice v evropském prohlášení o shodě uvedeno, ale podmínkou pro jeho dosažení je příplatkový brzdový systém s karbon keramickými kotouči.

Dále se v dokumentu dočteme, že tento konkrétní vůz má přímo z továrny namontováno tažné zařízení. To má oficiálně utáhnout 1600kg brzděný přívěs a 750kg nebrzděný přívěs. Svislé zatížení například pro instalaci nosiče kol je pěkných sto kilogramů.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (19) Další článek: Genesis ukazuje vizionářský kabriolet rodiny X. Stane se předlohou pro sériové modely

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,