Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Už jsme se dostali do období, kdy není problém sehnat i velice slušně „olítaný“ elektromobil. Jedna Tesla hodna tohoto popisu je přitom na prodej zrovna v Česku.

S pokračujícím nástupem popularity elektromobilů už začíná být viditelné, že mezi silně oježděnými vozy se spalovacími motory již občas najdete i řádně ojeté elektromobily. I když je dnes nákup ojetého elektrického auta jaksi pochybným krokem s řadou otázek, především o výdrži jejich bateriových modulů a ceně servisu, určité zájemce si tyto ojetiny nejspíš najdou.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Jeden řádně používaný elektromobil je teď na prodej i v Česku. Ojetá Tesla Model S je nabízena u prodejce luxusních a sportovních aut  Advantage Cars v Praze – v jehož prostorách mimochodem od nedávna již funguje i první oficiální český dealer amerických elektromobilů. Servis Tesly zde fungoval již dříve.  

Nabízený Model S je v provozu od roku 2012 a najeto má poctivých 317.000 kilometrů. Prodejce uvádí stav vozu jako velmi dobrý, nicméně po takovém nájezdu lze samozřejmě čekat alespoň esteticky docela unavený kus. Nejpatrnější to je na kondici černého laku, viditelně ohmataném volantu nebo vytahaném čalounění sedaček.  

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Model S je ve variantě P85, takže se zájemci dočkají na tehdejší poměry slušného výkonu 310 kW (421 koní). V novém stavu by měla tato verze Modelu S ujet kolem 420 kilometrů na jedno nabití, jak si ale vedou baterie nyní, to je otázkou. Ve výbavě se pak nachází i navigace nebo kamerový systém. Nakonec vás určitě zajímá cenovka ojeté Tesly. Advantage Cars si žádá 1.150.000 Kč. Na inzerát se můžete podívat zde.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků