Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Už jsme se dostali do období, kdy není problém sehnat i velice slušně „olítaný“ elektromobil. Jedna Tesla hodna tohoto popisu je přitom na prodej zrovna v Česku.

S pokračujícím nástupem popularity elektromobilů už začíná být viditelné, že mezi silně oježděnými vozy se spalovacími motory již občas najdete i řádně ojeté elektromobily. I když je dnes nákup ojetého elektrického auta jaksi pochybným krokem s řadou otázek, především o výdrži jejich bateriových modulů a ceně servisu, určité zájemce si tyto ojetiny nejspíš najdou.

Jeden řádně používaný elektromobil je teď na prodej i v Česku. Ojetá Tesla Model S je nabízena u prodejce luxusních a sportovních aut  Advantage Cars v Praze – v jehož prostorách mimochodem od nedávna již funguje i první oficiální český dealer amerických elektromobilů. Servis Tesly zde fungoval již dříve.  

Nabízený Model S je v provozu od roku 2012 a najeto má poctivých 317.000 kilometrů. Prodejce uvádí stav vozu jako velmi dobrý, nicméně po takovém nájezdu lze samozřejmě čekat alespoň esteticky docela unavený kus. Nejpatrnější to je na kondici černého laku, viditelně ohmataném volantu nebo vytahaném čalounění sedaček.  

Model S je ve variantě P85, takže se zájemci dočkají na tehdejší poměry slušného výkonu 310 kW (421 koní). V novém stavu by měla tato verze Modelu S ujet kolem 420 kilometrů na jedno nabití, jak si ale vedou baterie nyní, to je otázkou. Ve výbavě se pak nachází i navigace nebo kamerový systém. Nakonec vás určitě zajímá cenovka ojeté Tesly. Advantage Cars si žádá 1.150.000 Kč. Na inzerát se můžete podívat zde.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (172) Další článek: Alkoholová kalkulačka: Spočítejte si zbytkový alkohol a vyhněte se pokutám!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz