Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Už jsme se dostali do období, kdy není problém sehnat i velice slušně „olítaný“ elektromobil. Jedna Tesla hodna tohoto popisu je přitom na prodej zrovna v Česku.

S pokračujícím nástupem popularity elektromobilů už začíná být viditelné, že mezi silně oježděnými vozy se spalovacími motory již občas najdete i řádně ojeté elektromobily. I když je dnes nákup ojetého elektrického auta jaksi pochybným krokem s řadou otázek, především o výdrži jejich bateriových modulů a ceně servisu, určité zájemce si tyto ojetiny nejspíš najdou.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Jeden řádně používaný elektromobil je teď na prodej i v Česku. Ojetá Tesla Model S je nabízena u prodejce luxusních a sportovních aut  Advantage Cars v Praze – v jehož prostorách mimochodem od nedávna již funguje i první oficiální český dealer amerických elektromobilů. Servis Tesly zde fungoval již dříve.  

Nabízený Model S je v provozu od roku 2012 a najeto má poctivých 317.000 kilometrů. Prodejce uvádí stav vozu jako velmi dobrý, nicméně po takovém nájezdu lze samozřejmě čekat alespoň esteticky docela unavený kus. Nejpatrnější to je na kondici černého laku, viditelně ohmataném volantu nebo vytahaném čalounění sedaček.  

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Model S je ve variantě P85, takže se zájemci dočkají na tehdejší poměry slušného výkonu 310 kW (421 koní). V novém stavu by měla tato verze Modelu S ujet kolem 420 kilometrů na jedno nabití, jak si ale vedou baterie nyní, to je otázkou. Ve výbavě se pak nachází i navigace nebo kamerový systém. Nakonec vás určitě zajímá cenovka ojeté Tesly. Advantage Cars si žádá 1.150.000 Kč. Na inzerát se můžete podívat zde.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků