Tesla Model S po 317.000 km je na prodej v Praze. Potřebuje péči, ale nevypadá zle

Už jsme se dostali do období, kdy není problém sehnat i velice slušně „olítaný“ elektromobil. Jedna Tesla hodna tohoto popisu je přitom na prodej zrovna v Česku.

S pokračujícím nástupem popularity elektromobilů už začíná být viditelné, že mezi silně oježděnými vozy se spalovacími motory již občas najdete i řádně ojeté elektromobily. I když je dnes nákup ojetého elektrického auta jaksi pochybným krokem s řadou otázek, především o výdrži jejich bateriových modulů a ceně servisu, určité zájemce si tyto ojetiny nejspíš najdou.

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Tesla Cybertruck zachycena v provozu. Elon Musk jel elektrickým pick-upem na večeři

Jeden řádně používaný elektromobil je teď na prodej i v Česku. Ojetá Tesla Model S je nabízena u prodejce luxusních a sportovních aut  Advantage Cars v Praze – v jehož prostorách mimochodem od nedávna již funguje i první oficiální český dealer amerických elektromobilů. Servis Tesly zde fungoval již dříve.  

Nabízený Model S je v provozu od roku 2012 a najeto má poctivých 317.000 kilometrů. Prodejce uvádí stav vozu jako velmi dobrý, nicméně po takovém nájezdu lze samozřejmě čekat alespoň esteticky docela unavený kus. Nejpatrnější to je na kondici černého laku, viditelně ohmataném volantu nebo vytahaném čalounění sedaček.  

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Tesla Model S je oficiálně na českém trhu. Konkurenta od Porsche drtí cenou i dojezdem

Model S je ve variantě P85, takže se zájemci dočkají na tehdejší poměry slušného výkonu 310 kW (421 koní). V novém stavu by měla tato verze Modelu S ujet kolem 420 kilometrů na jedno nabití, jak si ale vedou baterie nyní, to je otázkou. Ve výbavě se pak nachází i navigace nebo kamerový systém. Nakonec vás určitě zajímá cenovka ojeté Tesly. Advantage Cars si žádá 1.150.000 Kč. Na inzerát se můžete podívat zde.

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků