Tesla Model S Plaid+ zrušena. Výchozí Plaid s 1020 koňmi bude stačit, říká Musk

Očekávanou nejsilnější verzi modernizovaného Modelu S zařízl sám Elon Musk. I přesto ale míří do prodeje sedan s výkonem přes tisíc koní.

S uvedením modernizace Tesly Model S se na konci ledna představily i nové nejvýkonnější verze elektrického sedanu – Plaid a Plaid+. Nyní ovšem sám šéf kalifornské automobilky šlape na brzdu a oznamuje, že absurdně výkonná verze Plaid+ nakonec do výroby nenastoupí. Zájemci se budou muset spokojit s výchozí specifikací „bez plusu“. Podle Muska to bude i přesto bohatě stačit.

Tesla Roadster skutečně dostane trysky SpaceX! Na stovce bude za 1,1 sekundy

Tesla Roadster skutečně dostane trysky SpaceX! Na stovce bude za 1,1 sekundy

V každém případě totiž mluvíme o sedanu s výkonem přes tisíc koní. Přesněji má verze Plaid zajistit ze tří elektromotorů kombinovaný výkon 1020 koní (750 kW). Pro Plaid+ počítala Tesla s výkonem přesahujícím 1100 koní (809 kW), který by vozu zajistil zrychlení z nuly na 96 km/h (60 mph) pod 2 sekundy.

Tuto schopnost drtivé akcelerace však dle Muska zvládne i výchozí Plaid, tudíž ještě silnější verze není potřeba. Už nyní Musk na Twitteru označuje Model S Plaid za „nejrychlejší produkční auto všech dob a jakéhokoliv druhu“. Ani dojezdem by přitom nejsilnější Model S nezklamal s udávanými 628 kilometry.

Tesla Cybertruck se ještě ani neprodává, obytná vestavba už ale vydělala miliony

Tesla Cybertruck se ještě ani neprodává, obytná vestavba už ale vydělala miliony

Titul „nejrychlejšího produkčního auta“, tedy alespoň v rámci akcelerace na stovku, si teď nárokuje chorvatský Rimac Nevera (0-96 km/h za 1,85 s). V tomto ohledu je však klasickou diskuzí srovnávání malosériově vyráběného elektrického hypersportu (produkce jen 150 kusů) a vcelku normálně dostupného čtyřdveřového sedanu.

K ceně normálního sedanu ale nakonec nebude mít Model S Plaid vůbec blízko. Za nejvýkonnější variantu chce automobilka 3.304.900 Kč, předobjednávky už tradičně spustila.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků