Tesla Model S Plaid zajela rekord na Severní smyčce. Podívejte se na její jízdu

Dosavadní držitel rekordu, tedy Taycan Turbo, musí uvolnit místo novému králi Zeleného pekla. Rekord Tesla stanovila v sériové podobě.

Tradiční přetahovaná o nejrychlejší čas na Nürburgringu pokračuje – tentokrát se na trať vypravila Tesla Model S Plaid s třemi elektromotory a výkonem 761 kW (1034 koní). Při předchozích pokusech o zajetí rekordu neměl americký výrobce moc štěstí a došlo k bouračce, ale nyní může slavit. Oficiální čas je 7:35.579, což je o chlup lepší, než předchozí rekord 7:42 z roku 2019, který stanovilo Porsche Taycan Turbo. Průměrná rychlost činí děsivých 164,615 km/h.

Nejrychlejší Tesla všech dob je tady. Model S Plaid trhá asfalt silou 1034 koní

Nejrychlejší Tesla všech dob je tady. Model S Plaid trhá asfalt silou 1034 koní

Majitel automobilky Elon Musk se na svém Twitteru zároveň pochlubil, že šlo o zcela sériový kus v podobě, v které vyjel z továrny. A dodal, že jízdy ještě nekončí – další pokusy proběhnou s lepivými pneumatikami, aerodynamickými doplňky a karbon-keramickými brzdovými kotouči. Na videu se pak můžete podívat, jak jízda probíhala. Kromě hučení a zvuku elektromotorů á la tramvaj si můžete povšimnout, jak Tesla bojuje s přilnavostí, což je v tomto tempu evidentně hlavní limitující faktor pro dosažení ještě lepšího času.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků