Nejrychlejší Tesla všech dob je tady. Model S Plaid trhá asfalt silou 1034 koní

Novinka kombinuje nadpozemskou rychlost s několika světovými prvenstvími. Z jejího zrychlení se vám zatočí hlava.

Z nuly na 96 km/h za 1,99 sekundy? Před pár lety sci-fi, dnes realita, kterou si můžete koupit a vyzkoušet na běžné silnici. Takovým tempem umí upalovat nová vrcholná verze Tesly Model S s názvem Plaid. Je osazena hned třemi elektromotory, které dohromady dávají výkon 761 kW (1034 koní). Maximální rychlost je přes 320 km/h a dojezd díky novým bateriím činí až 628 kilometrů.

Tesla Roadster skutečně dostane trysky SpaceX! Na stovce bude za 1,1 sekundy

Tesla Roadster skutečně dostane trysky SpaceX! Na stovce bude za 1,1 sekundy

Vůz také dostal tepelné čerpadlo, díky němuž se zvýšil dojezd v zimě o 30 procent. Účinnější nabíjení zajistí dojezd 301 kilometrů během 15 minut na dobíjecí stanici Supercharger. K vyššímu tempu a nižší spotřebě si Model S Plaid pomáhá také vyladěnou aerodynamikou. Koeficient odporu činí jen 0,208, jde tedy o rekord mezi sériovými vozy.

Tesla Model 3 omládla a rovnou má i české ceny. Na kolik vás vyjde dojezd 580 km?

Tesla Model 3 omládla a rovnou má i české ceny. Na kolik vás vyjde dojezd 580 km?

Nárazovými testy tato novinka ještě neprošla, ale Tesla očekává úspěch. Bezpečnost posádky samozřejmě zajistí také pokročilé asistenční systémy. Uvnitř se posádka může těšit na nový volant ve tvaru leteckých beranů, 17“ obrazovku infotainmentu a menší displej pro zadní sedadla.

Z hlediska softwarové výbavy se pak Model S Plaid bude schopen učit návyky svého řidiče – například by měl umět couvat z příjezdové cesty nebo vyjíždět z parkoviště. Cena činí 129.990 dolarů, tedy lehce přes 2,7 milionu korun.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

TEST Fiat 500e HB La Prima: Chytne za srdce a ve městě je k neutahání

Fiat 500e La Prima (87 kW)

Fiat 500e je dalším elektromobilem do města, který vysokou cenu techniky balí do luxusního kabátku a přichází s řadou krásných detailů. Má ale na to rovnat se s Hondou e?

27.  7.  2021 | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Ford Focus 3d 2.0 ZETEC: Vůz roku 1999 už jen kvete. Jak si vedl 20 let zpět?

Ford Focus 3d 2.0 ZETEC

Ford Focus první generace, evropské Auto roku 1999, vypadá i v dnešní době dobře. Rozhodně zajímavěji než jeho zatím poslední následovník z roku 2018. Připomeňte si test třídveřové verze, který v roce 2001 přinesli kolegové z Auto.cz

24.  7.  2021 | Tomáš Zajíček | 15 příspěvků
První jízda s Hyundaiem Ioniq 5: Tajemný krasavec může převálcovat konkurenci

Hyundai Ioniq 5

Hyundai podobně jako další značky přijíždí s vlastní rodinou elektrických aut. Jmenuje se Ioniq a jejím prvním zástupcem je kompaktní crossover s krásným retro designem. Už jsme ho vyzkoušeli.

22.  7.  2021 | David Bureš | 54 příspěvků