Tesla Model S jako kabriolet? Pro Italy žádný problém. Bourat v ní ale nechcete

Tesla Model S je i po tolika letech lákadlem pro zajímavé úpravy. Už jsme viděli několik kombi. Nyní je tu kabriolet od Italů z Ares Design.

Italskou designérskou společnost Ares design s helmou stejnojmenného řeckého boha ve znaku už možná znáte. Z její dílny vyjíždí opravdové skvosty, jmenovitě třeba sportovní automobil Ares Panther, Bentley Mulsanne v karoserii kupé, ale nebojí se ani prací na původním Land Roveru Defender.

Aktuálně se u karosárny objevil upravený elektromobil Tesla Model S, který prošel kompletní proměnou a je z něj nyní bílý kabriolet s jen jedním párem dveří. Vůz byl postaven na míru specifickému zákazníkovi, pokud byste jedno takové auto ale také chtěli, není se prý problém ozvat.

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Vzhledem k vytvoření vozu pro soukromého zákazníka nebyla zveřejněna cena. Vůz také nemá dodatečnou ochranu při převrácení, výrobce ale slibuje, že další kusy budou mít systém podobný těm ve vozech Audi, BMW a Mercedes-Benz. Elektricky stahovatelná látková střecha se v tomto voze ukládá do zavazadlového prostoru za zadní sedadla.

Druhá řada sedadel však není původní, střecha totiž zabírá moc místa, a proto jsou tu sedadla nová, menší. V zájmu vyšší tuhosti celého vozu má pak Tesla vyztužené boční nosníky. Bílý lak a unikátní kola elektromobilu sluší, mnohem zajímavější je ale interiér v bílo-oranžové barevné kombinaci.

Tesly budou konečně umět jezdit úplně samy. Už začátkem příštího roku

Tesly budou konečně umět jezdit úplně samy. Už začátkem příštího roku

Ares Design se nezmiňuje o motorové specifikaci a neprozradil ani, jestli se do této oblasti nějak zasahovalo. Očekává ale, že se mu ozvou i další zájemci, kteří budou chtít něco podobného postavit. Ostatně i proto zveřejňuje fotografie vozu pro soukromého zákazníka.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků