Tesla Model 3 projela dílnou Manhartu. Nevznikl žádný extrém, ale překvapivě decentní záležitost

Kdo si úpravce Manhart spojuje s překoňovanými bestiemi, tak tohle není úplně ten případ. Jeho Tesla vybočuje decentností.

Americká automobilka Tesla procházela v minulosti velmi často úpravami právě na domácím trhu a třeba v Japonsku. S rostoucími počty kusů i v Evropě se ale o vozy začínají zajímat také naši úpravci, třeba německý Manhart. Ten právě představuje po svém naladěnou Teslu Model 3, kterou pojmenoval po svém jako Manhart TM3 510.

Asi největším rozdílem oproti sériovému stavu jsou kratší pružiny od výrobce H&R, aby si auto sedlo blíže k zemi. Dále jsou vidět kola Manhart Barracuda v barvě Platinum Grey, na kterých jsou pneumatiky o rozměrech 235/30 R21. Brzdy jsou zcela původní, na přání s nimi však jde prý něco udělat. Co přesně úpravce nespecifikuje.

Nelze si nevšimnout také specifických polepů karoserie. Zajímavý je především polep přední masky, která s ním získala vzhled klasické masky jako u spalovacího auta s grafikou včelí plástve. Hůře viditelným detailem je pak karbonový splitter v předním nárazníku. Tesla má také zatmavená zadní okna. Interiér zůstal nedotčený, nicméně i zde úpravce uvádí, že je otevření individuálnímu tuningu.

Ve specifikacích je uvedeno, že vůz je ve dvoumotorové specifikaci s kapacitou baterie 82 kWh. Kombinovaný výkon činí 513 koní a vůz produkuje také 660 N.m točivého momentu. Nejde tedy o žádnou brutální přestavbu, jaké jsou k vidění třeba okolo Nürburgingu, ale spíše o decentního každodenního společníka.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Diskuze (3) Další článek: Sériový podvozek Audi RS 4 Avant a RS 5 si můžete nastavit sami. Manuálně! Vyjde to ale na statisíce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,